+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Hz Muhammed Nasıl Konuşurdu? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Hz Muhammed Nasıl Konuşurdu?
  Hz Muhammed Nasıl Konuşurdu


  Hz. Aişe’nin bildirdiğine göre Hz Peygamber ( s.a.s.) yavaş yavaş konuşur, her sözün arasını ayırt ederdi, hatta dinleyen onu ezberleyebilirdi. Çok çok iyi anlaşılması gereken sözleri üçer defa tekrarlardı. Böylece dinleyen arasında konuyu anlamayan kalmazdı. Peygamberimiz ( s.a.s) konuşurken muhatabının akıl ve anlayış seviyesini gözetirdi. Hz. Aişe diyor ki: “ Rasulüllah ( s.a.s) sözü, sizin birbirinize zincirlediğiniz gibi oyalayarak söylemek itiyadında değildir. O, sözü, ayıra ayıra söylerdi, dinleyenlerin gönüllerine sinerdi.”
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Peygamberimiz konuşmalarına başlamadan önce her zaman Allaha hamd eder ondan sonra konuşmaya başlardı ve fazla konuşmazdı ki karşısında ki ondan bıkmasın. Her zaman cümlelerini anlaşılır sözcüklerden kullanırdı ki insanlar anlasın ve genelde önemli yerlere vurgu yaptığı zaman o cümleyi üç defa tekrar ederdi.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimizin sahip olduğu güzel ahlaklara sahipti. bunlardan biride güzel bir konuşması vardı. peygamber efendimizin eşinin belirtiğine göre peygamber efendimiz konuşurken çok yavaş konuşurdu. peygamber efendimizi dinleyenler onun konuşmasını ezberleyebilirlerdi.
+ Yorum Gönder


hz muhammed nasıl konuşurdu