+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Hz. Resulullah (s.a.v), peygamber olmadan önce hangi dine mensuptu? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Hz. Resulullah (s.a.v), peygamber olmadan önce hangi dine mensuptu?
  Hz. Resulullah (s.a.v), peygamber olmadan önce hangi dine mensuptu?  C. 16- Hz. Peygamber’in, peygamber olmadan önce hangi dine mensup olduğu hakkında üç görüş vardır:

  a) Hz. İsa’nın vasilerindendi (Onun dinine mensuptu)

  b) Hz. İbrahim'in dinine mensuptu.

  c) İlham ve vahiy yoluyla elde ettiği özel bir şeriata sahipti. Bir çok rivayetler üçüncü görüşü teyit etmektedir. Örneğin Hz. Ali'den şöyle rivayet etmişlerdir: “Hz Peygamber süt emmekten kesildiğinde Allah-u Teala, en büyük meleğini gece-gündüz daima doğru ve güzel yollara sevk etmek için ona eşlik ettirdi.”[9] 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Muhammede Peygamberlik gelmeden önce zoraki değil kendi iradesi ile Hz. İbrahimin dinine göre ibadet ederdi çünkü ona en yakın gelen oydu ve Peygamberimiz zamanında herkes putlara tapardı ve İbrahimin dinini yaşayan çok az insan vardı o yüzden Pegamberimiz bu dini kabul etmiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimizin peygamber olmadan önce hangi dine mensup olduğu hakkında üç faklı görüş bulunmaktadır. bunlardan ilki peygamber efendimizin hazreti isanın gösterdiği yol , ikincisi hazreti ibrahimin gösterdiği yol , üçüncüsü ise peygamber efendimizin doğumundan itibaren allahu teala tarafından melekler aracığıyla doğru ve yanlışı öğrettiğidir.
+ Yorum Gönder


hz. muhammed müslüman olmadan önce hangi dine mensuptu,  hz. muhammed müslüman olmadan önce hangi dine mensuptur,  peygamberimize peygamberlik gelmeden önce hangi dine mensuptu ,  peygamber efendimiz müslüman olmadan önce hangi dine mensuptur,  peygamberimiz müslüman olmadan önce hangi dine mensuptur,  hz muhammed peygamber olmadan hangi dine mensupdu