+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Hz. Muhammed'in akraba ziyareti ile ilgili sözleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Serap Yaman
  Timin Cadısı

  Hz. Muhammed'in akraba ziyareti ile ilgili sözleri nelerdir
  Hz. Muhammed'in Akraba Ziyareti İle İlgili Sözleri  Peygamberimiz, biz Müslümanlari da akraba iliskilerini siki tutmayi ögütlemistir.

  - Ey Allah'in Elçisi! Bana cennete girmeme neden olacak bir salih amel söyle, dedi. Peygamberimiz:
  - "Allah'a ibadet eder ve ona hiçbir seyi ortak kosmazsin, namazi kilar, zekati verir, akrabayi gözetirsin." buyurdu (Buhari, Edeb, 10)

  "Akrabalik bagini koparan (cezasini çekmeden) cennete giremez" (Buhari, Edeb, 11);

  "Faziletli islerin en üstünü senden ziyareti kesen akrabani ziyaret ederek iliskiyi sürdürmendir" (Ahmed, III, 438) 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Peygamberimiz her zaman akrabalarına önem vermiştir ve akrabalarınız size geldiği zaman onlara öenm verin ve ikramlarda bulunun demiştir ve Peygamber efendimizin bu konuyla ilgili bir çok hadisi vardır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Dinimizde akraba bağlarına büyük bir önem verilir. hatta elimizden geldiğince akrabalarımızı ziyaret etmemiz gerektiği emredilmiştir. akraba ziyaretlerinin önemini hazreti muhammed hadislerinde de belirtmiştir.
+ Yorum Gönder


hz. muhammedin akraba ziyareti ile ilgili sözleri,  Hz Muhammedin akraba ziyareti ile ilgili bir sözü,  hz. muhammed'in akraba ziyareti ile ilgili sözleri,  hz. muhammedin akraba ziyareti,  hz muhammed'in akraba ziyareti ile ilgili bir sözü,  hz.muhammedin akraba ziyareti ile ilgili bir sozu