+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamber Efendimizin Cömertliği İle İlgili Hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Peygamber Efendimizin Cömertliği İle İlgili Hikayeler
  Peygamber Efendimizin Cömertliği  Peygamber Efendimizin Cömertliği,
  Hz Muhammedin cömertliği ile ilgili Hikaye,
  Peygamberimizin Cömertliği

  Kerem ve cömertlik Peygamberimizin tabii özelliği idi. Özellikle ramazan aylarında O'nun kerem ve cömertliğinde sınır olmazdı.

  Bir gün, bir adam, Rasûl-i Ekrem (S.A.V.) mer'ada otlayan keçilerini sayarken gelmiş ve bir kaç keçi istemişti. Rasûl-i Ekrem de ona bütün sürüyü vermişti. Adam sürüyü kabilesine götürdüğünde:


  -Hepiniz müslüman olunuz Muhammed (S.A.V) o kadar cömert ki, fakirlikten hiç korkmuyor, demişti.

  Rasûl-i Ekrem (S.A.V) bazen birinden bir şey satın alır, sonra onu yine ona hediye ederdi. Kendilerine bir şey geldimi, derhal onu, başkalarına hediye ederdi. yanlarında bir şey, bir gece kalacak olsa ondan üzüntü duyardı.

  Rasûl-i Ekrem (S.A.V)'in Hanımı Ümmü Seleme (Radıyallahu anha validemiz anlatıyor:

  Rasûlüllah'ın yüzünde bir değişiklik hissettim. Sebebini sorunca:

  "Dün aldığım yedi dinarı veremedim yanımda kaldı.", buyurdu. 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Peygamber efendimiz insanların en cömerdi idi ve ondan birşey isteyen kimseyi boş çevirmezdi onlara her istediklerini verirdi ben dağıtıcıyım bunların asıl sahibi Allah derdi.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimizin en temel özelliklerinden biride çok cömert olmasıdır.. hatta peygamber efendimizin ramazan ayında cömertliğinin sınırı olmazdı. peygamber efendimiz insanlara eğer verebiliyorsa istedikleri her şeyi verirdi.
 4. Ziyaretçi
  Peygamber Efendimiz çok cömerttir.

+ Yorum Gönder


peygamberimizin cömertlikle ilgili hadisleri,  peygamberimizin özellikleri ile ilgili hikayeler,  peygamber efendimiz ile ilgili hikayeler,  peygamberimizin özellikleri ile ilgili kıssalar,  hz muhammedin cömertliği ile ilgili hadisler,  cömertlik hakkında hikayeler