+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamberimizin kur'an okuma ile ilgili hadisleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peygamberimizin kur'an okuma ile ilgili hadisleri








  Bana kısaca peygamberimizin kur'an okuma ile ilgili hadislerini paylaşır mısınız? Umarım bana yardımcı olursunuz







 2. Asel
  Bayan Üye





  Peygamberimizin kur'an okuma ile ilgili hadisleri hakkında bilgi

  “Kıyamet gününde Kur’an-ı Kerîm gelecek ve Allah Teâlâ’ya: ‘Yâ Rabbî! Kur’an okuyan kimseyi şeref süsüyle süsle!’ diyecek; bunun üzerine Kur’an okuyan kimse şerefle süslenecek."
  Peygamberimizin kur'an okuma ile ilgili hadisleri.jpg
  "Yine Kur’an-ı Kerîm: ‘Allah’ım! Ona şeref elbisesi giydir!’ diyecek; hemen o zâta elbiselerin en değerlisi giydirilecek. Sonra Kur’an: ‘Rabb’im! Ona şeref tacı giydir!’ diye niyâz edecek; o kimseye şeref tacı giydirilecek. Sonunda Kur’an-ı Kerîm: ‘Yâ Rabbî! O kulundan razı ve hoşnut ol! Senin hoşnutluğundan üstün bir şey yoktur.’ diyerek Kur’an okuyan kimseyi mânevî mertebelerin en yükseğine ulaştıracak." (Tirmizî, Fezâilü’l-Kur’an 18; Dârimî, Fezâilü’l-Kur’an 1).




 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Dinimizde kuranı kerim okumak sünnet olan bir şey iken kuranı kerim okunduğu zaman onu dinlemek farz olan bir şeydir. bunun dışında kuranı kerim islamiyettin kutsal kitabıdır ve kadir gecesinde son peygamber olan hazreti muhammede allah tarafından gönderilmiştir.




+ Yorum Gönder