+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamber Efendimiz’in Bazı Vasıfları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peygamber Efendimiz’in Bazı Vasıfları
  Peygamber Efendimiz’in Bazı Vasıfları nedir 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Peygamber Efendimiz’in Bazı Vasıfları hakkında genel bilgi


  Fahri-alem Muhammed Mustafa(sav) yaradalış bakımından ve ahlakça insanların en mükemmeli idi..Bütün peygamberlerin azaları tamam ve güzel yüzlü olup,MUHAMMED MUSTAFA onların en güzeli idi…

  Mübarek cismi güzel,bütün azaları mütenasip,alnı,göğsü,iki omuzlarının arası ve avuçları geniş,boynu uzun düzgün ve gümüş gibi saf,omuzları ve pazuları iri,bilekleri uzun parmakları uzunca idi..Mübarek karnı göğsüyle beraber olup şişman değil idi..Uzuna yakın orta boylu,güçlü kuvvetli idi..Mübarek cildi ipekten yumuşaktı..

  Hilal kaşlı,çekme burunlu,az değirmi çehreli idi.kirpikleri uzun gözleri kara,iki kaşının arası açıktı…

  Mübarek tenleri gül gibi kırmızıya meyilli,beyaz nurani ve berrak olup mübarek yüzünde nur parlar idi.Dişleri inci gibi latif ve parlak olup konuşurken ön dişlerinden nur saçılırdı.

  Saçları ne pek kıvrık ,ne pek düz idi.Sakalı ise sık olup bir tutamdan fazlasını keserdi. Vefatlarında başında biraz sakalında yirmi kadar beyaz kıl vardı.

  Cismi nazif ,kokusu latif idi.Teni ve teri en güzel kokulardan ala kokardı…Bir kimse onunla musafaha etse bütün gün onun güzel kokusu duyardı…

  Pek uzaktan işitir ve kimsenin göremeyeceği mesafeden görürdü..sürat vekolaylıkla yürür idi..

  Kimseye fena söz söylemez,kimsenin sözünü kesmez idi..Heybetli ve vakarlı idi.Hizmetkarlarını pek hoş tutar ,kendisi ne yer ne giyer ise onlarada yedirir ve giydirir idi.

  Cömert ve kerim idi. Vaadinde sabit,sözünde sadık idi..

  Yemede içmede zaruret miktarı kadar yer,karnı doyuncaya kadar yemezdi.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz allah tarafından gönderilen son peygamberdir. peygamber efendimiz söylenenlere göre ne çok uzun nede çok kısaymış bembeyaz bir tene sahipmiş. ayrıca peygamber efendimiz çok güzel bir ahlaka sahipmiş.
+ Yorum Gönder