+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve İç Anadolu Bölgesi Forumunda Ankara'ya Tepeden bakış... Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BeRaT
  Devamlı Üye

  Ankara'ya Tepeden bakış...
  Ankara'ya Tepeden bakış
  0ac296d097ad84782242ac597fd37281e5fe856e.jpg

  12415-bir-baska-tepeden.jpg

  1112189-kus-bakisi-ankara.jpg 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İç Anadolunun Ünlü Yerleri  Bölgenin ünlü yerleri peribacaları, Ihlara vadisi, Derinkuyu'daki yeraltı kentleridir. (Kapadokya). Konya'daki Selçuklu eserleri, Mevlana türbesi ve çeşitli yerlerdeki antik hitit kentleri önemli turistik değerlerdir.

  İç Anadolu Bölgesi, sağlık turizmi de gelişmiştir. Özellikle Eskişehir, Ankara, Konya, Niğde, Kayseri illerinde kaplıcalar bulunmaktadır. Bu yerleşim merkezlerinde bu maksatla kurulmuş dinlenme ve konaklama tesisleri yer alır. Bölgedeki Erciyes ve Elmadağ kayak turizmi açısından gelişmiş yerlerdir. Bölgede özellikle Ankara'da bulunan Anıtkabir, Atatürk müzesi, Etnografya müzesi insanların en sık uğradıkları yerler arasında yer almaktadır.

  İç Anadolu'da her yıl gerçekleştirilen, Kayseri Anadolu Fuarı ile Konya Fuarı başlıca turizm ve ticaret etkinliklerindendir. İç Anadolu Bölgesi'nde, Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı, Göreme Tarihi Milli Parkı ve Yozgat Çamlığı Milli Parkı gibi tarihi ve doğal yönden korumaya alınmış turizm alanları da bulunmaktadır
+ Yorum Gönder