+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve İç Anadolu Bölgesi Forumunda Ankara Eğriova Yaylası Hakkında Kısaca Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ankara Eğriova Yaylası Hakkında Kısaca Bilgiler
  Ankara Eğriova Yaylası


  Ankara'ya 150, Beypazarı'na 50 kilometre uzaklıktaki Eğriova yaylası mesire alanına, Karaşar beldesi üzerinden gidiliyor. Yolunun 25 kilometrelik kısmı stabilize olan mesire yerinde bir kır gazinosu bulunuyor.
  Sahip olduğu göl ve orman manzarası ile ziyaretçilerin temiz hava alma imkanı bulabildiği bu mesire yeri, doğal yapısı ile izcilik faaliyetleri, doğa sporları, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık çalışmalarına imkan sağlıyor.

  Birçok sivil toplum kuruluşu tarafından Ankara'nın turizm merkezi olmaya aday gösterilen Eğriova Yaylası'nın, bin 600 metre rakımlı alanlarında sarıçam, karaçam ve köknar ağaçlarının oluşturduğu ormanlık alanlar görülmeye değer.

  Sivil toplum örgütlerinin turizme kazandırılması için yoğun çalışmalar yürüttükleri Eğriova, ahşap evleri ve göletiyle vatandaşların ilgisini çekiyor.
  Yaylada bulunan ve çevresinde yeşilin çeşitli tonlarının barındığı göl, ziyaretçilerini büyülerken, gölde alabalık, çay balığı ve kadife balığı da tutulabiliyor. Eğriova Yaylası ziyaretçileri, ormanlık alanlarda yer alan parkurlarda yürüyüş de yapabilirler 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Eğriova yaylası ankara ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Eğriova yaylası beypazarına 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Eğriova yaylası mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Eğriova yaylası pek çok sivil toplum kuruluşu tarafından turizm merkezi olmaya aday bir yayla olarak gösterilmektedir.
+ Yorum Gönder