+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve İç Anadolu Bölgesi Forumunda Kayseri ve seyyahlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kayseri ve seyyahlar
  Kayseri ve seyyahlar

  Seyyah Uluçınar"ın İzinde" projesi kapsamında Kırıkkale'li genç seyyahlar Kayseri ve Samsun'daki tarihi ve doğal güzellikleri gezmek üzere yola çıktı.

  "Seyyah Uluçınar'ın İzinde" projesi kapsamında Kırıkkale'li genç seyyahlar Kayseri ve Samsun'daki tarihi ve doğal güzellikleri gezmek üzere yola çıktı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde 14-24 yaş grubu gençlere yönelik düzenlenen "Seyyah Uluçınar'ın İzinde" projesi kapsamında düzenlenen gezi programı kapsamında Kırıkkale'li 80 genç seyyah, Kayseri ve Samsun'daki tarihi ve doğal güzellikleri gezmek üzere Kırıkkale'den uğurlandı.


  Kayseri.jpg
  Kültür Merkezi önünde yapılan uğurlama törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, Gençlik Merkezi çalışanları ve geziye katılan gençlerin aileleri katıldı. Uğurlama töreninde konuşan Ünlü, "Bu proje kapsamında, ülkemizin 81 ilinden katılacak yaklaşık 100 bin gencimize, farklı kültürdeki akranlarıyla birlikte, yaşadıkları illerin dışında farklı yerleri gezip görme, tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde öğrenme imkanı getirilmektedir. İlmizden de kafileler şeklinde genç seyyahlarımızı yolluyoruz" dedi. 2. BİNGÜL
  Bayan Üye

  Bence böyle gruplar ve geziler daha çok oluşturulmalı. Özellikle gençlerimizin tarihi eserleri görerek bilmesi akılda kalıcılık açısından önemlidir. Kurumlar da gerekli imkanları sağlamalıdır.
+ Yorum Gönder