+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve İçecek ve Çorba Tarifleri Forumunda Adana usulü Topalak nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Adana usulü Topalak nasıl yapılır
  Adana usulü Topalak nasıl yapılır
  topalak.jpg

  Malzemeler: 1/2 kg. ince bulgur, 1/2 kg. yarma, l çay bardağı haşlanmış nohut, l kaşık salça, l kaşık yağ, yeterince ekşi, tuz, nane, sarımsak ve kırmızıbiber.
  Hazırlanışı: Bulgur ile yarma derin bir tepsiye konup, üzerine bir miktar sıcak su dökerek yoğurur. Bu karışımdan parçalar alınarak bilye gibi yuvarlanın. Topalaklar kaynamış suya atılıp kaynatılır. İçine haşlanmış nohutlar da atılarak iyice pişirilir. Diğer tarafta başka bir tavada yağ, salça ve baharat karışımı kaynatılarak sos haline getirilir ve çorbanın içine dökülür.


  Hakkında Kısaca Yazılar

 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Adana usulu topalak yapmayı bilmiyorsanız şu adımları takip edin : Topalaklar kaynamış suya atılıp kaynatılır. İçine haşlanmış nohutlar da atılarak iyice pişirilir. Diğer tarafta başka bir tavada yağ, salça ve baharat karışımı kaynatılarak sos haline getirilir ve çorbanın içine dökülür.
+ Yorum Gönder


adana usulü topalak çorbası,  adana usulu topalak tarifi,  topalak çorbası nasıl yapılır,  topalak çorbası adana,  adana usulü topalak çorbası yapılışı,  topalan çorbası nasıl yapılır adana usulu