+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve İlk Kim Neyi Buldu Forumunda Dergiyi Kim Bulmuştur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forumacil
  Devamlı Üye

  Dergiyi Kim Bulmuştur
  Dergiyi Kim Bulmuştur


  Tüm kamuoyunun ilgisini çekebilecek nitelikte ilk dergi, “Mercure Galant” adıyla Jean Donneau de Vise tarafından Paris’te kuruldu ve ilk sayısı 1672 yılının Mart ayında yayınlandı. Temel olarak, kent içi dedikoduları aktarmayı hedef alan dergi, özellikle sosyete çevrelerinde büyük ilgi gördü. İngiltere’de yayınlanan ilk dergi ise The Gentleman’s Journal’dir. “Ülkedeki beylere, haberler, tarih, felsefe, edebiyat, müzik ve çeviri konusunda mektup” altbaşlığıyla çıkan derginin ilk sayısı Ocak 1692′de basıldı. Ayda bir çıkan derginin sahibi R.Baldwin’di.

  1701 yılında Londra’da ilk resimli dergi yayınlandı. Adı, “Memoirs for the Curious” olan derginin sahibi A.Baldwin idi. İlk illustrasyonun yayınlandığı bu dergiden sonra başka dergilerini kapaklarında da ara sıra bu tür çalışmalar görüldü. Konuların çizgilerle süslendiği ilk dergi ise, 1832 yılında yayınlanan The Penny Magazine oldu. Gerçek bir fotoğraf ise “Art Union” adlı derginin Haziran 1846 sayısında yayınlandı. 1 Temmuz 1858 yılında, yayın hayatına atılan Stereoscopic Magazine dergisi de, son nüshasının yayınlandığı Ocak 1865′e kadar her sayısında düzenli olarak üç stereoskopik fotoğraf çalışması bastı. 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Dergi insanların bilgilenmesini ve bir konu hakkında olan bilgileri halka veya başka insanlara duyurmasını sağlamaya yarar bu buluş Jean Donneau de Vise tarafından bulunmuştur.
+ Yorum Gönder