+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve İlk Kim Neyi Buldu Forumunda Asal Sayıları Kim Bulmuştur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Asal Sayıları Kim Bulmuştur
  asal sayıları kim bulmuştur kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Asal Sayıları Kim Bulmuştur Hakkında Bilgi


  1742'de Goldbach, Euler'e yazdığı bir mektupta "2'den büyük her çift sayı, iki asal sayının toplamı şeklinde ifade edilebilir" önermesinin, ya doğru olduğunu ispatlamasını ya da bunu sağlamayan bir örnek göstererek yanlış olduğunu ispatlamasını istedi.
  Goldbach kestirimi olarak bilinen bu hipotezle asal sayılar dünyasına yeni bir heyecan geldi. Bu heyecan o gün bugündür tüm matematikseverleri sardı. Yine de henüz bir cevap bulunamadı.


  Asal Sayıları Kim Bulmuştur.jpg

  Ayrıca, 2'den başlayarak her çift sayıya 3 sayısı (ki bu bir asal sayı) ekleyerek tek sayılar kümesi elde edilebildiğine göre (örneğin:5=2+3; 7=4+3; 9=6+3) her çift sayı 2 asal sayının toplamı ise her tek sayı da üç asal sayının toplamıdır denilebilir. Bu ifade de zayıf (ya da tek) Goldbach kestirimi olarak bilinir. Henüz bunun da bir yanıtı yok.

 3. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim bununla projemi tamamladımm
 4. Ziyaretçi
  çok teşekürler sizin sayenizde ödevim biti

 5. Ziyaretçi
  size çokk teşekkür ederim ki PROJE ödevim sizin sayenizde bitti..

 6. Ziyaretçi
  Bence biraz daha hayatı ile ilgili arastirmalar eklenebilirdi projemi yarin verecegim insalllah hocam yeterli bulur ama yine de yeterli olabilecegini dusunuyorum

 7. Ziyaretçi
  çok sağolun proje ödevimi yapmama yardımcı oldunuz

+ Yorum Gönder


asal sayıları kim bulmuştur,  asal sayıları kim buldu,  asal sayıyı kim buldu,  asal sayıyı kim bulmuştur,  asal sayılar,  asal sayilari kim buldu