+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İman ve İslam Forumunda Peygamberlere inanmak Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Peygamberlere inanmak Nedir?


  Peygamberlere inanma konusunda kısa bilgi

  Peygamberlerin hepsinin Allahü teâlâ tarafından seçilmiş olup, sadık, doğru sözlü, günahtan masum olduklarını kabul ile tasdik etmek demektir. Onlardan birini bile kabul etmeyen, beğenmeyen kimse, kâfir olur. Peygamberlerin ilkinin Âdem aleyhisselam ve sonuncusunun, Muhammed aleyhisselam olduğuna iman etmek, kabul ve tasdik etmek demektir. Peygamber efendimizin bildirdiği dini hükümlerin hepsini, en güzel şekilde ve eksiksiz tebliğ ettiğine inanmak, bu emir ve yasakların hepsini kabul edip, hepsini beğenmek demektir. Bir âyet-i kerime meali:
  (Bütün Peygamberlere iman edip, hiçbirini diğerinden ayırmayanlar Allah’ın mükafatına kavuşacaktır.) [Nisa 152]
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Peygamberlerimiz en doğru şekilde insanlara Allah'ı tanıtmış ve ayrıca inanç ve ibadet şekillerini en güzel ve en doğru bir şekilde insanlara öğretmiştirler.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Peygamberlerin hepsi Allah tarafından seçilmiş insanlardır. Bütün peygamberlere dini öğretmeleri emir ve yasakları bildirme görevi verilmiştir. Peygamberlere inanan yani iman edenler Müslüman olmuş inanmayanlar bir şekilde iflasa gitmiştir.
+ Yorum Gönder


peygamberlere inanmak,  peygamberlere inanmak nedir,  peygamberlere iman nedir,  peygamberlere inanmak hangi,  peygamberlere i