+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Satanizmin Dokuz Büyük Günahı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Satanizmin Dokuz Büyük Günahı
  Satanizmin Dokuz Büyük Günahı

  Satanizmin Dokuz Büyük Günahı Hakkında Bilgi

  Satanizm diğer tüm dinlere karşı çıkarak günahı ret ederken kendiside yapılmasını yasakladığı kurallar koymuştur. Satanizm ´de ki 9 büyük yasak şunlardır ;

  1- APTALLIK (Stupitiy)

  Satanist günahların ilki aptallıktır. Aptallar acı dymazlar. Satanistler hayatın tuzaklarla dolu olduğunu söyleyerek tuzaklara düşmemek ve aptal olmamak için çaba gösterilmesi gerektiğini savunur

  2- OLMADIĞIN GİBİ GÖZÜKMEK (Preteniousness)

  Boş böbürlenmelerin rahatsız edici bir şey olduğunu söylerler ve Lesser Magic ´in kardinal kurallarına hitap etmediğini bildiriler

  3- SOLİPSİZM

  Satanizm ´e göre başkalarına karşı davranışlarını dengelemek gerekmektedir. Çünkü karşıdaki kişi senin istediğin gibi olmaz yani sana ayak uyduramayabilir. Bu nedenden dolayı Satanizm, kişi sana nasıl davranıyorsa kişinin de ona öyle davranmasını öğütler ve kolaylıkla yanılgıya düşülebileceğini bu nedenle her an dikkatli olmak gerektiğini bildirir.

  4- KENDİNİ KANDIRMAK (Self - Decient)

  Satanistler için en büyük Kardinal günahlardan biriside kendini kandırmadır. Karşındaki kişilere her hangi bir nedenden dolayı (tabu, ön yargı,dış baskı vs) www.alasayvan.net olmamasına rağmen büyüklük yakıştırıp saygı göstermeyi dederler. Satanizm için asıl olan bireysel çıkardır ve kutsal olan bireyin sadece kendisidir.

  5- SÜRÜYE UYMAK (Herd Conformity)

  Bir kişinin diğer bir kişinin isteklerini yerine getirebilmesi ona bir çıkar sağlaması ön koşuluna bağlıdır. Aksi takdirde bir çok kişinin isteklerine uymak onu köleleştirir. BU nedenle köle olmaktansa akıllı bir efendi seçmelidir.

  6- PERSPEKTİF EKSİKLİĞİ (Lack Of Perspektive)

  Satanizm yaşayarak her gün tarih yazıldığını bu süreçte perspektif eksikliğinin büyük acıları da beraberinde getireceğini bildirir. Bu nedenle her zaman geniş tarihsel ve sosyal olguları görmek gerekmektedir. Sürüye uymak özgürlüğü kısıtlar.

  7- ORTADOKSLARI UNUTMAMAK ( Forgetfulness)

  Daha önce var olan ve toplum tarafından dedilen veya birey tarafından dedilen şeylerin yeni bir görünüm altında ve farklı bir şeymiş gibi sunulması ihtimaline karşı dikkatli olmak gerektiğini aksi davranışın günah olacağına inanırlar.

  8 - CONTERPRODUCTİVE PRİDE

  Satanizm ´in kuralı eğer sizin için faydası varsa yapın dır. Fakat sizin aleyhinizeyse ve köşeye sıkıştığınızda tek çıkış üzgünüm bir hata yaptım,keşke anlaşabilsek www.alasayvan.net demek ise bunu yapın. Fakat sonra tekrar denemek gerektiğini bildirir. Yani bireysel çıkarınız için her şeyi yapın.

  9- ESTETİK EKSİKLİĞİ ( Lack of Aesthetics)

  Birey evrensel estetik görünüme önem vermektense istediği gibi görünme özgürlüğünü kullanmalıdır. Başkalarına hoş gözükmek için taranmış saçlara vs gerek yoktur.
 2. Acil

  Satanizmin Dokuz Büyük Günahı isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder