+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Cinde komunistler iktidar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Cinde komunistler iktidar
  Cinde komunistler iktidar

  Cinde komunistler iktidar hakkında bilgi

  Komunist çin türkistan

  cinde-komunistler-iktidar.png

  Çin'de Komünist Zulüm
  Mao Tse Tung’un iktidara gelmesiyle birlikte Çin halkı için ve Uygur özerk bölgesinde yaşayan müslüman Türkler için çok büyük zulümlerle dolu bir dönem başlamıştır. Mao önderliğindeki komünistler uzun süren bir iç savaş sonucunda 1949 yılında iktidara geldiler. Mao bu tarihten 1976 yılına kadar çok baskıcı ve kanlı bir yönetim kurdu. Nitekim Mao'nun Çin'de başlatmış olduğu komünist fikir akımının uzantıları dünyanın her yerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Felsefi ve ekonomik açıdan tüm dünyada büyük bir çöküş yaşayan komünizmin Çin’de müslüman azınlığa yapmış olduğu zulüm sürüyor. 1945 yılından bu yana komünist Çin yönetimi altında yaşayan müslüman Uygur halkı sistemli bir soykırımla karşı karşıya.

  Mao'nun Zulmü

  Mao Tse Tung’un iktidara gelmesiyle birlikte Çin halkı için çok büyük zulümlerle dolu bir dönem başlamıştır. Mao önderliğindeki komünistler uzun süren bir iç savaş sonucunda 1949 yılında iktidara geldiler. Mao bu tarihten 1976 yılına kadar çok baskıcı ve kanlı bir yönetim kurdu. Çin’de de aynı Rusya’da olduğu gibi kendilerini yoksulların kurtarıcıları gibi gösteren komünist dikta yönetimi, halkın tarlalarına, hayvanlarına, ürünlerine ve tüm mülklerine el koydu. Bu arada iktidardakiler ve yandaşları zenginleşirken, halk açlıktan ölüyordu. Denenen tüm reformlar ülkede yaşanan kargaşaları ve kaosu daha da artırdı. Milyonlarca insan bir hiç uğruna hayatını yitirdi. Mao hem kendi halkına ve özellikle de azınlıklara karşı büyük bir soykırım uyguladı. Ülkeyi tamamen dış dünyaya kapatarak, basın-yayın ve haberleşmeyi kendi tekeline aldı. Hükümete ya da rejime yönelik en ufak bir eleştiri idamla sonuçlandı.

  Hedef Dini Ortadan Kaldırmak


  Darwinist ve materyalist felsefenin dünyaya getirdiği belalara en çarpıcı örnek Mao'nun Çin'de gerçekleştirdiği devrimle birlikte başlayan komünist zulümdür. Bu zulüm sadece Çin işgali altındaki müslüman Uygur'lara değil, Çin topraklarında yaşayan herkese felaket getirmiştir. Bu sapkın ideolojinin dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan uzantıları, yaşadığı topraklarda kargaşa çıkarmaya devam etmektedir.

  Yine aynı Rusya’da olduğu gibi azınlıkların kendi dinlerinin gerektirdiklerini yapmaları tamamen yasaklandı. Din adamları korkunç işkencelere maruz kaldılar, camiler ve ibadethaneler kapatıldı. Dinin anlatılması tamamen yasaklandı. Okullarda sadece Mao’nun sapkın felsefesinin anlatıldığı Kızıl Kitap okunuyor, materyalizm aşılanıyordu. Komünist sistemin menfaati için her türlü ahlaksızlığın yapılabileceği telkini veriliyor, aile kurumunun ise devletin bekaasını olumsuz yönde etkileyeceği öğretiliyordu. Bunun sonucunda milyonlarca aile dağıtıldı, çocuklar kreşlere verildi ve ailelerin senede ancak birkez biraraya gelmelerine izin verildi.

  Geçtiğimiz günlerde gazetelere yansıyan bir olay ise Mao döneminden günümüze kadar pek fazla birşeyin değişmediğini gösterdi. Yaklaşık 1 milyar 250 milyon nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de 1970’li yıllardan bu yana uygulamaya konan tek çocuk politikası sonucunda aileler kürtaja zorlanıyordu. Hatta hamile kalarak kuralları ihlal eden kadınlar gözaltı merkezlerinde tutuluyordu. Yabancı kaynaklar ise birden fazla çocuk sahibi olanların dövüldüğü ve evlerin yıkıldığı yönünde haberler alındığını bildiriyorlar. Geçtiğimiz günlerde ise çok vahşi bir olay gerçekleşti. Dördüncü çocuğuna hamile kalan bir kadına çocuğunu öldürmek için ilaç verildi. Ancak buna rağmen çocuk sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Bunun üzerine aileye çocuğunu hemen hastane çıkışında öldürmesi söylendi. Aile bunu yapamayınca bu kez bebek devlet görevlileri tarafından boğularak öldürüldü. Çin hükümeti bu vahşi politikayı desteklemiyor gibi gözükse de, bunların hükümet eliyle yapıldığı artık herkes tarafından biliniyor. Yani Çin’de hakim olan komünist ahlak daha kundaktaki bir bebeği dahi boğarak öldürmeyi meşru gösterecek bir hal almıştır.


  Manevi Değerler Yok Sayılırsa

  Fakat bu yaşananlar hiçkimseyi şaşırtmamalıdır. Bunlar Darwinist ve materyalist hayat anlayışının çok doğal sonuçlarıdır. Manevi değerlerin hiçe sayıldığı, insanların gelişmiş bir hayvan türü olarak görüldüğü, Allah'a ve ahiretteki hesap gününe inanılmadığı bir devlet anlayışında, halk her an zulüm, eziyet, çile, zorluk içinde olacaktır ve her an dehşet ve korku yaşayacaktır. Rusya’da ve Çin’de yaşananlar bunun çok açık ve hala güncel örnekleridir.

  Darwinizm'in ne kadar büyük bir bela ve tehlike olduğunu göremeyenler veya görmezlikten gelenler, 20.yüzyılı ve günümüzde gelişen bazı olayları bu yönleriyle düşünerek, gerçekleri kabullenmeye başlamalıdırlar. Kötülüklerin, zulmün ve acımasızlığın kökeni kurutulmadan, belalar ve acılar son bulamaz.  Hakkında Kısaca Yazılar

 2. Acil

  Cinde komunistler iktidar isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder