+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Mısır Tanrısı Anuket Kimdir Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mısır Tanrısı Anuket Kimdir Hayatı
  Mısır Tanrısı Anuket Kimdir Hayatı kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Mısır Tanrısı Anuket Kimdir

  Mısır mitolojisinde, Anuket (Anqet, ayrıca yazıldığını ve Yunanca, Anukis) başlangıçta kişileştirme ve Nil Nehri, Mısır, yolculuk Nil'ın başında Elephantine gibi alanlarda ve yakın bölgelerde Nubia bir kolu tanrıçası idi.Anuket Khnum Tanrı ve Tanrıça satış ile bir üçlü bir parçasıydı. Anuket Khnum ve satış bu triad'ın kızı olarak kabul edildi veya o junior consort Khnum için bunun yerine olabilir mümkündür
  . Anuket (Nubia kaynaklanan bir ayrıntı olmak çoğu mısırbilimci tarafından düşündüm) headdress tüyler ile bir kadın olarak tasvir. Onun kutsal hayvan ceylan yapıldı.Anuket için adanmış bir tapınak Seheil Adası üzerinde dikilmiştir. Yazıtlar, bir tapınak veya sunak onu için 13 Hanedanı tarafından Firavun Sobekhotep III bu sitede adanmıştır göster. Daha sonra 18 Hanedanı döneminde, tanrıça bir şapel Amenhotep II adanmış.Yeni Krallık sırasında Anuket'ın kült Elephantine, tanrıça Shemu ilk ayı boyunca bir nehir alay dahil.
  Mısır Tanrısı Anuket Kimdir 1.jpgMısır Tanrısı Anuket Kimdir.jpg

  Yazıtlar, bu zaman dilimi içinde alay festivalin Khnum ve Anuket söz.Nil onun yıllık taşkın başladı, törensel, Anuket Festivali başladı. İnsanlar nehre geri dönen faydaları Tanrıça onun doğurganlık tarafından sağlanan servet türetilen ve hayat veren su için teşekkürler sikkeler, altın, mücevher ve değerli hediyeler fırlattı. Mısır kutsal, kabul edildi bazı balık yeme karşı çeşitli bölgelerinde düzenlenen tabu bu süre boyunca, düşündüren bir balık türleri Nil bir totem için Anuket olduğunu ve onun büyük dini festivalin ritüel bir parçası olarak tüketilen edildi kaldırıldı.

+ Yorum Gönder