+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Arjantin giyim kültürü nasıldır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Arjantin giyim kültürü nasıldır
  arjantin giyim kültürü nasıldır kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Arjantin giyim kültürü nasıldır

  Arjantin Cumhuriyeti (İspanyolca: República Argentina) 34’ 36’’ Güney enlemleri ve 58’ 27’’ Batı boylamları arasında, Güney Amerika Kıtası’nda yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km²[1] – Türkiye'den yaklaşık 3,5 kat büyük , nüfusu ise 2001 yılı nüfus sayımı rakamlarıyla 36.260.130 kişidir[1] .

  Eklenti 32829

  Arjantin Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlettir; kıyı şeridinin uzunluğu 4989 km’dir. Arjantin’in sahip olduğu toprak Güney Amerika Kıtası’nda 2. dünya genelinde ise 8. en büyük topraktır. Şili (5308 km), Bolivya (832 km), Paraguay (1880 km), Brezilya (1261 km) ve Uruguay (580 km)'la sınırı bulunmaktadır.

  arjantin giyim tarzı1.jpg

  Arjantin’in adı Latince ‘’Argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. İspanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin ne olduğu ülkenin isminden de açıkça anlaşılabilir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır

 3. Ziyaretçi
  arjantin'in geleneksel kıyafetleri hakkında bilgi
 4. Fatma
  Administrator
  arjantin'in geleneksel kıyafetleri hakkında bilgi

  Bir Güney Amerika ülkesi olan Arjantin kültür bakımından en gelişmiş ülkelerden bir tanesidir. İspanyol ve Fransız etkisi altında olan kültüre İtalyan göçünün de önemli bir katkısı vardır.

  Buenos Aires’de en modern Avrupa tarzı görülür.


  Arjantin giyim kültürü2.jpgarjantin-giyim-k-lt-r-3.jpgarjantin-giyim-k-lt-r-4.jpgArjantin giyim kültürü1.jpg

+ Yorum Gönder


arjantin kiyafetleri,  arjantin giyim tarzı,  arjantin kıyafet kültürü,  arjantinin kiyafetleri ile ilgili yazi,  arjantin yerel kıyafetleri,  arjantin yöresel kıyafetleri