+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Suriyenin giyim kültürü nasıldır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Suriyenin giyim kültürü nasıldır
  suriyenin giyim kültürü nasıldır kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Suriyenin giyim kültürü nasıldır

  SURİYE GİYİMİ
  Türkiye'nin Suriye'ye yaptığı hazır giyim ve konfeksiyon ürünleri ihracatı, bu ülkedeki iç karışıklık ve çatışmalara rağmen, yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 8 kat artarak 22 milyon dolara ulaştı.

  AA muhabirinin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerinden derlediği bilgilere göre, bu yılın ocak-haziran döneminde hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6,7 artarak 8,4 milyar dolara çıktı.

  Almanya 1,8 milyar dolar ile hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe ihracatın en fazla yapıldığı ülke olurken, Almanya'yı İngiltere, İspanya, Fransa ve Hollanda takip etti.

  Söz konusu dönemde özellikle iç karışıklarla mücadele eden eden Suriye'ye gerçekleştirilen hazır giyim ve konfeksiyon ihracatındaki artış dikkati çekti.

  Bu ülkeye yapılan hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı, yılın 6 ayında geçen yılın ocak-haziran dönemine göre yaklaşık 8 kat artarak 2,6 milyon dolardan 22 milyon dolara ulaştı. Bu dönemde Suriye'ye komşu illerden Kilis'in hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı yaklaşık 85 katlık artış göstererek 53 bin dolardan 4,5 milyon dolara ulaştı.

+ Yorum Gönder


suriyenin giyim kültürü