+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve İnanç ve Kültür Forumunda Brezilya'nın inanç ve kültürü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Brezilya'nın inanç ve kültürü
  Brezilya'nın inanç ve kültürü

  Dini inançları :Halkın % 90'ı Roma Katolik mezhebine mensuptur. % 5 civarında Protestan bulunur. Brezilya'da diğer bir dini grup, Ruhçular (Spiritualistler)dır. Bunların 2 binden fazla toplantı yerleri vardır.

  Kültürleri: Brezilya kültürü bir ırksal etkiler karışımıdır. Mimari, heykeltraşlık ve resimde, 17’nci yüzyılın ortalarından beri gelişen Portekiz tarzı görülmektedir. Minas Gerais eyaletindeki Ouro Preto ve Diamantina; Pernambuco’daki Olinda; Maranhão’daki São Luiz ve Bahia’daki Salvador gibi kentler UNESCO’nun seçtigi Dünya Miras Listesindeki yerlerdir ve Brezilya’daki Barok etkisinin inanılmaz yayılımını ve gücünü nefis bir şekilde tanımlarlar. Kendi çağlarında bunlar ve Recife ve Rio de Janeiro gibi diğer şehirler, O zamanlarda çoğu Avrupa kentlerini de gerçekten aşan Amerika’nın en büyük şehir merkezleriydi.

  Yerli unsuru, zengin bir mit ve dinsel tören; dans ve müzik; kuştüyü süsler ve beden boyama geleneği katkısında bulunmuştur. Öte yandan, Afrika’nın Brezilya’nın popüler müziği ve müziğin ritimleri, özellikle “Samba” üzerine güçlü etkisinden; ve “Vatapᔠve “Acarajé”nin yanısıra diğer Batı Afrika kökenli yemeklerin de Kuzeydoğu Brezilya bölgesel yemeklerine etkisinden söz edilebilir ve bu gerçekten çok daha büyüktür. Afrika kökenli becerilerin veya etkilerin Brezilya uygarlığına katkısının göze çarpan önemi ülkenin tarihsel ve kültürel gelişiminin her aşamasına silinmez şekilde damgasını vurmuştur.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Güney Amerikanın en büyük ve en kalabalık ülkesi olan Brezilya Mimari ve heykeltraş mimarisinde çok gelişmiş ayrıca içinde barındırdığı farklı ırkların da etkisiyle farklı kültürlere sahiptir. Ayrıca spor faaliyetleri çok gelişmiş hemen hemen tüm spor türlerinde faaliyetleri vardır.
+ Yorum Gönder


brezilya dini inancı,  brezilya dini inancı nedir,  brezilya dini,  brezilyanın dini inancı,  brezilyanın dini nedir,  brezilya inancı