+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslamda Aile Forumunda Erkeğin Erkeğe Kadının Kadına Çıplak Olarak Bakması - İslamda Aile Bilgisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Erkeğin Erkeğe Kadının Kadına Çıplak Olarak Bakması - İslamda Aile Bilgisi

  Erkeğin Erkekle Kadının Kadınla Mübaşeret Etmesi hakkında bilgi  (173) Ebu Said el-Hudri (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

  ‘Erkek erkeğe çıplak olarak, kadın da kadına çıplak olarak bakmasın. Bir tek elbise içinde erkek erkeğe, kadın da kadına mübaşeret etmesin’ buyurdu.”

  Mübaşeret: Bu kelime cildi cilde dokundurmak, çıplak bedeni çıplak bedene sürtmek vb. manalara gelir ki, burada kast edilen şehvetle dokunup sürtünme demektir.

  İbni Hibban (5574) Müslim (338/74) Ebu Avane (807) Ebu Davud (4018) Nesei (347-İşretünnisa) Tirmizi (2793) Tabarani (5438-Mucemu’l-Kebir) İbni Huzeyme (72) İbni Mace (661) Begavi (2250) Ahmed (3/63)
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Bir kadının bir kadına, bir erkeğinde bir erkeğe çıplak bakması yada başka münasebetlerde bulunması haramdır. Aynı cinsin birbirinin bir yerini görmesi bile yasakken artık günümüzde eşcinsel dediğimiz insanlar ortaya çıkmış ve bu bir kaç ülkede yasak olmasına rağmen bazı ülkelerde aynı cinslerin evlenmesi bile serbest.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İslam dininde eş cinselliğe yer yoktur. aynı cinsteki kişilerin birbirleri ile çıplak olarak bakması şevhetle bakması dinen çok büyük bir günahtır. hatta eş cinsel olan lut kavmi allahın bütün uyarılarına rağmen hala aynı günahları işledikleri için helak olmuşlardır.
+ Yorum Gönder