+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslamda Aile Forumunda Kadının Kocasının Yatağını Terk Etmesi Haramdır - İslamda Aile Bilgisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kadının Kocasının Yatağını Terk Etmesi Haramdır - İslamda Aile Bilgisi
  Kadının Kocasının Yatağını Terk Etmesi hakkında bilgi

  (141) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Bir kimse karısını yatağına davet eder, kadın da kocasına icabet etmekten imtina eder ve bu sebeple adam karısına kızgın olarak gecelerse, melekler o kadına sabah oluncaya kadar lanet eder’ buyurdu.”
  Buhari (3046) Müslim (1436/122) Ebu Davud (2141) Nesei (84-İşretünnisa) Ahmed (7476) Albani (2002-İrva)
  (142) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Kadın kocasının yatağını terk ederek gecelediği vakit, o kadın kocasının yatağına dönünceye kadar melekler ona lanet eder’ buyurdu.”
  Buhari (5279) Müslim (1436/120)
 2. Ziyaretçi

  Kocasi hanimiyla ilgilenmiyor ve her gece sirtini donup uyuyorsa sitem ve uyarilar da fayda etmemisse kirginliktan dolayi kadinin terk etmesi de mi haramdir acaba?
 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  Aslında karı veya koca birbirlerine sırtını dönerse kim o yataktan ayrılırsa haram değildir.
 4. Ziyaretçi
  EŞİmle Çok İyİ anlaŞiriz sever benİ hemde Çok ama bİr takintisi kavgalarimizin sebebİ sigara İÇmem sİzce beni dÖvdugunde kustugunde bana benim ona gidip bariŞmam lazim yoksa onunmu gelmesilazim yatagini ayirir ben Çagiririm gelmez İkna ederim bazen bende ÜzldÜgÜm İÇİn uzak dururum ama kinlenmem sİzce benmi gunahkar olurum kesinlikle yatagimizda ben arkami donup ona hayir demem nekadar da yorgun ve hasta olsam bile

 5. Ziyaretçi
  Sİgara İÇİn benİ dÖvmesİ mekruhmudur

 6. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bir evlilikte kadının ve erkeğin karşılıklı olarak birbirleri üzerlerin de hakları vardır. bunlardan biride birbirlerinin yataklarını paylaşma hakkıdır. bir kadının yatağını terketmesi hak ihlalidir. ancak haram olduğuna dair kesin bir şey söyleyemeyiz.

+ Yorum Gönder


kadının yatağı terk etmesi,  kadının kocasının yatağını terk etmesi,  kadin yatagini ayirabilirmi,  kocanin yatagi terk etmesi,  Islamiyette kadinin yatagi terk etmesi,  kadın sırtını donerse gunahmı