+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslamda Aile Forumunda Evli bir erkek başka bir bayanla birlikte olursa eşiyle olan imam nikahı bozulur mu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Evli bir erkek başka bir bayanla birlikte olursa eşiyle olan imam nikahı bozulur mu
  Zina yapanın imam nikahı bozulur mu kısaca bilgi
  Evli bir erkeğin nikahsız olarak başka bir kadınla birlikte olması zinadır. Zina da büyük günahlardan biridir. Değil o işi yapmak, ona yaklaşmak bile haram kılınmıştır:

  “ Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.” (İsra, 17/32)

  Erkek büyük bir günah işlemiştir ama bu büyük günahın nikahına bir zararı yoktur. Yaptığı bu kötü işten dolayı tevbe eder, Allah’tan bağışlanma diler, eşi de evliliğe devam etmek isterse yeni bir nikah kıymadan evliliklerine devam ederler.
 2. izmir yasemin
  Devamlı Üye

  ''Evli bir erkek başka bir kadınla birlikte olursa imam nikahı düşer mi?''
  Düşmezmiş bak! Ağzıma biber sürüp sansürlü yazıyorum bende . Erkek tövbe eder hatun kişi (karısı) kabul ederse, evlilik devam eder. Bunun açılımı şudur: Er kiş her an zina yapabilir, zina yapmaya devam etsin. Er kişi Tövbe ederse YARADAN onu bağışlar. Nerede yazıyor kaynak gösterin Ben RABBİMİN adına fetva verenleri RABBİME havale ediyorum. Yazanların ikiyüzlülükleri için.
  Evli kadın zina yaparsa er kişi ağzını burnunu kırar önce. Yok yok! Direk öldürür. Farklı yörelerde aile meclisi karar alır, beynine kurşun sıkılır.Hatta aile içi taciz edilen ensest ilişki kurbanı kadınlar bunu ona yapan ailenin namus timsalı ERKİŞİLER tarafından cezalandırılır. Bir töre filmde kadın oyunucu ''Ben masumum ben günah yapmadım'' diye ağlayarak onu öldürmeye gelen kişiye, bu günahı ona yapanın öz amcası olduğunu anlatan filmi seyrettiğimde ciğerim sızlamıştı.
  Recm cezasını kendine göre yorumlayıp pay çıkaranlar tüm eski ve yeni KURAN-I KERİM meallerini okuyun iyice. Cezalandırmak: taşa tutmak diye geçmiyor. ''Kadınla konuşun yola getirmeye çalışın. Bir iki değnek vurup eve kapatma cezası uygulayabilirsiniz'' diyor. Ama çok iyi araştırın bunu. Mevlana'nın tüm eserlerini okuyun, ama sansürlenmemiş olanları tabii.
  Erkek tövbe ederse yok birşey hadi canım !Kadın da ölsün veya öldürsün kendini onun tövbesi yok. öyle mi?
  Zina günahdır haramdır ALLAH katındaYasaklanmıştır ALLAH zina yapanlara rahmet gözüyle bakmaz. Bu erkek için de böyle kadın içinde böyle. Günah: iki tarafa da günah. Bunu erkeğin cezası yok demeye getiren zihniyeti RABBİME havale ediyorum. Sizi hakettiğiniz gibi cezalandırsın.
 3. Serap Yaman
  Timin Cadısı
  Bu tür konuları paylaşmamak gerekir, internet ortamına düşen her bilgi sağlıklı değil, özellikle dinimize yönelik ( kaynağı belirsiz ) cevaplardan uzak durmak lazım
 4. izmir yasemin
  Devamlı Üye
  Evli erkek zina yaparsa imam nikahı düşmezmiş.
  Ben de dinimin ve İmanımın tek kaynağına baş vuruyorum. Kutsal kitabımız Kur-anı Kerim' e:

  ''Kadınlarınızdan fuhuş yapanların aleyhinde olmak üzere içinizden güvenilir dört şahit tutun. Eğer şahitlik ederlerse onları ölüm alıp götürünceye veya ALLAH onlara bir yol kılıncaya kadar evlerde alıkoyun.''
  Kur-anı Kerim Nisa Suresi 15.ayeti
  ------------
  1-Kadının fuhuş yapmış olması onun öldürülmesini gerektirmez.
  2- Kadının fuhuş yaptığının ispatlanması hiç öyle kolay değildir.
  3-Fuhuş yaptığı ispatlansa bile ona da tevbe kapısı sonuna kadar açıktır.
  Aslında ev hapsi veriliyor gibi görünse de dışarda ki kadını linç etmek isteyen azgın kalabalığın kadına zarar vermesini engellemek içindir de bu ev hapsi gibi görünen olay.
  Fuhuş kötü, yasaklanmış en büyük günahlardan biridir. Bütün semavi dinlerde de yasaklanmıştır zina. Yalan söylemek de günah, insanın canına kıymak da günah ve yasak semavi dinlerin tümünde.
  Fuhuş gizli yapılır. İki kişi arasında olan için bile RABBİM güvenilir 4 şahit istemiş Her olayda iki şahit istenirken fuhuşta 4 güvenilir şahit istenmiştir. Kadının fuhuş yapmasının ispatını zorlaştırıyor.
  Günah iki taraf için de günah. Kadına ölüm, erkeğe bağışlanmak yok yani.
  Recm ayeti de yoktur Kuranı Kerim de
  Kabala alimlerinin dinimize sokmaya çalıştığı hurafelerden yalnızca birisidir. Yahudiler işledikleri tüm günahlara kılıf uydurmaya çalışmışlar, islama her türlü yalanı ve hurafeyi sokmak için de hiç bir fısatı kaçırmamışlardır. Kadına taş atarak öldürmek onların icadıdır.
  Hatta bu konuda yahudi alimler o kadar ileri gitmişlerdir ki recm olayına Sevgili Peygamberimizi bile katmaktan çekinmemişlerdir. İlk recm olayında Peygamberimiz bizzat bulunarak kadına ilk taşı atmış demek cesaretini bulmuşlar bunu da dinimize sokmuşlardır.
  Yeleğinin üzerine oturan kedi uyuyakalınca onu uyandırmaktan bile çekinen ince fikirli asil peygamberim, yeleğinin o bölümünü kesip yavaşça ayağa kalkmıştır. Kediyi bile uyandırmaya kıyamayan Peygamberim kadına taş atacak ?Benim Peygamberim kadına taş atar mı gafil insanlar.
  İsrail'e turist olarak gidenlerin yazılarını okuyun . Kudüs'ün arka sokaklarında askılı elbise ile dolaşan veya elele tutuşan evli çiftler tüm evlerin pencerelerinden boklu çocuk bezleri yağmuruna tutulurlar.
  Bu size birşey hatırlatmıyor mu?
  Yarışmak için ülkemizin modern sayılan bir şehrine giden, bütün suçları parmak arası terlik ve şort giymek olan üniversiteli genç adamların dayak yemesi ile benzer noktalar içeriyor mu?
  Bunları dinimize kim sokuyor? İnsanlığı kim karanlığa boğuyor?
  ---------

  ''ALLAH hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemez.Her nefsin kazandığı lehine yüklendiği aleyhinedir.''
  Bakara Suresi 286. ayeti

  ''Ancak tevbe eden iman eden salih amellerde bulunup davranan başka.işte onların günahlarını ALLAH iyiliklere çevirir. ALLAH çok bağışlayandır. Çok esirgeyendir.''
  Furkan Suresi 70. ayet.

  ''Deki:Ey kendi aleyhlerinde olmak üzere ölçüyü taşıran kullarım. ALLAH'ın rahmetinden umut kesmeyin. Şüphesiz ALLAH bütün günahları bağışlar. Çünkü O bağışlayandır, esirgeyendir.''
  Zümer Suresi 53. ayeti
  -------------

  YARADAN günahların bağışlanmasını herhangi bir koşula bağlamamış. sınır çizmemiş tevbe et pişmanlık getir bir daha aynı günahı işleme tevbe kapısı açık diyor RABBİM de siz kullara ne oluyor?ALLAH adına ahkam kesiyor kesiyor biçiyorsunuz.
  İlk taşı günahsız olanlar atsın
  Hadi bütün kirli ellerinizi aşağı ndirin ikiyüzlülük yapmayın.
  -----------------

  ''Kendi kitabını oku.Bugün nefsin hesap sorucu olarak sana yeter.''
  İsra Suresi 14. ayeti


 5. izmir yasemin
  Devamlı Üye
  Evli bir erkek başka bir kadınla zina yapınca imam nikahı düşmezmiş!

  Kutsal kitabımız Kur- anı Kerim'i okurken güvenilir fıkıh kitaplarını da okurum.Bozulmuş tahrip edilmiş tevrat ve incile de arada bir göz gezdiririm Kabala alimleri Allah kelamlarını silip ne cevherler yumurtlamış.Bileyim isterim.Siz de bilin istedim. Gönüllerin sultanı Sevgili Peygamberimizin hadisleri altında öyle kitaplar yayınlanıyor ki,çoğu bozulmuş İncil ve Tevrattan alınma sözlerle dolu . Gençler, iyice araştırmadan öğrenmeden internette dolaşan kadın ilmihalleri kitaplarına itibar etmeden önce araştırsın, güvenilir yazarları bulsun okusun. Dinini öğrenmek için gerçeğe giden yolları bulsun.Aşağıdaki sözler ALLAH kelamı olabilir mi?
  ----------------------------------------------
  Eğer bir adam başka birinin karısıyla yatarken yakananırsa, hem kadınla yatan adam hem kadın ikisi de öldürülecek. X den kötülüğü atacaksınız.

  Eğer bir adam kentte başka biriyle nişanlı ergen bir kızla karşılaşır ve onunla yatarsa ikisini de kentin kapısına götürecek taşlayarak öldüreceksiniz.Çünkü kız kentte olduğu halde yardım istemek için bağırmadı. Adam da komşunun karısıyla ilişki kurdu Aranızdaki kötülüğü ortadan kaldıracaksınız.
  Kitap=TEVRAT (Tesniye 22 23 24)
  X=İsrail 6. Nesrin
  Devamlı Üye
  Evli yada bekar bir erkeğin zina işlemesi yahut yaklaşması büyük bir günahtır. evli olan bir erkeğin evliyken zina işlemesi evliliğini bozmaz ancak adamın büyük bir günah işlemiş olması değişmez.

 7. Ziyaretçi
  Benim kocam zina yaptı iki cocum var ne yapmam gerek

 8. Fatma
  Administrator
  Benim kocam zina yaptı iki cocum var ne yapmam gerek

  Yapmanız gereken eşinizle konuşmanız ve doğruyu göstermeniz. Zina bütün semavî dinlerde haram kılınmış ve çok kötü bir fiil olarak kabul edilmiştir. İslâm'da zina büyük günahlardan olup, ırz, namus ve neseplere yönelik olduğu için, cezası da hadlerin en şiddetlisidir.

+ Yorum Gönder


zina yapınca nikah düşermi,  evli erkek zina yaparsa nikahı düşermi,  zina yapan erkeğin nikahı düşermi,  erkek karısını aldatırsa nikah düşer mi,  evli erkeğin zina yapması,  erkek zina yaparsa nikah düşer mi