+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslamda Aile Forumunda İslamiyette Kadın Erkek İlişkileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  İslamiyette Kadın Erkek İlişkileri


  İslam'da Kadın ve Erkek İlişkileri Nasıl Olmalıdır kısaca bilgi
  İslamiyetin birden fazla kadınla evlenmeyi yasaklamamış olmasını tenkid eden ülkelere baktığımızda; Bu ülkelerde aile denen mukaddes çatının çöktüğünü, üreme hızının sıfıra indiğini, zinanın, fuhuşun ve metres hayatının, nikahsız yaşamanın hızla yayıldığını görmekteyiz. Bu olumsuz gelişmelerin ardından babası belirsiz, gayri meşruçocukların sayısında ve AİDS gibi çaresi bulunamayan hastalıklarda artışlar olduğu görülmektedir.

  İşte bütün zamanları ve durumları dikkate alan İslamiye tek eşliliği tavsiye etmekle beraber, şartların oluşması durumunda birden fazla kadınla evlenmeye de izin vermiştir.

  EŞLER ARASINDA CİNSELLİĞİN YERİ VE ÖNEMİ

  Başta insanoğlu olmak üzere mahlukatı bir erkekle bir dişiren yaratan ve aralarına güçlü bir sempati ve sevgi bağı veren Yüce Allah'tır Karı koca arasındaki ilişkilerde önemli konulardan birisi de cinsel hayattır. Kur'an-ı Kerim'e göre erkek kadın için, kadında erkek için bir örtücü elbisedir. Bu benzetemede karı ve kocanın birbirini tamamlayıcı, koruyucu bir şekilde yaratıldığına dikkat çekilmektedir. Elbise insan vücudunu örterek onu nasıl sıcak, soğuk ve benzeri dış etkenlerden koruyorsa, evlilikte İslamın yasak saydığı cinsel yaklaşımlardan erkek ve kadını korur. Bu gerçekler yüce kitabımız Kur'an'da şöyle anlatılır:
 2. Betul
  Devamlı Üye

  İslam'da kadın ve erkek ilişkileri konusu çok fazla tartışılan konulardan bir tanesidir. Bir eşinizden ayrılıp diğer bir kişi ile evlenmek isterseniz ayrıldığınız hanıma yüklerle mehir vermiş olsanız bile içinden herhangi ufak bir şey almayın.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İslamda kadın ve erkek ilişkileri eğer evli değillerse belli bir mesafe işçinde yürütülmelidir. bu nişanlısı , sözlüsü ve yahut en yakın arkadaşı olsa bile. onun dışında eğer evlilerse dahi ilişkileri dine uygun ve ahlaklı bir şekilde olmalıdır.
+ Yorum Gönder