+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslami Sözlük Forumunda Darüs selam hakkında bilgi, Darüs selam ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Darüs selam hakkında bilgi, Darüs selam ile ilgili bilgi
  Darüs selamla alakalı bilgi

  Darüsselam, Tanzanya'da bir şehirdir. Kent, Tanzanya'nın doğu kesiminde, Hint Okyanusu'nun doğu kıyılarında kurulmuştur. Kent, Tanzanya'nın en büyük kentidir ve kuzeyde Kinondoni, ortada Ilala ve güneyde Temeke olmak üzere üç bölgeden oluşur.

  Darüsselam (Arapça: دار السلام barış ülkesi demektir), eski adıyla Mzizima, Tanzanya'daki en büyük şehirdir. 2,5 milyon civarında tahmin edilen nüfusuyla aynı zamanda ülkenin en zengin şehri ve bulunduğu bölgede önemli bir ekonomik merkezdir. 1970'lerin ortasına kadar ülkenin başkenti olan Darüsselam, yeni başkent Dodoma olmasına rağmen hâlâ merkezî hükümet bürokrasisinin merkezi olmaya devam etmektedir.
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Darüsselam Tanzanyada kurulan ve barış şehri olarak anılmaktadır.Darüsselam Tanzanyadaki en büyük şehirdir ve bunula birlikte 2,5 milyon civarında olduğu söylenen ve Tanzanya'nın en zengin şehri olarak şehrin bulnduğu yerde coğrafi konumu ve ekonomi şehridir.
 3. Ziyaretçi
  darusselam cennetin bi katının ismidir
+ Yorum Gönder