+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslami Sözlük Forumunda Zındık Ne Demek Zındık Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Zındık Ne Demek Zındık Hakkında Bilgi

  Zındık ın manası nedir

  Hiçbir dinde olmadığı ve Allahü teâlâya inanmadığı hâlde, müslüman görünüp müslümanlığı değiştirmeye, îmânı bozmaya, dinsizliği müslümanlık olarak yaymaya çalışan ve İslâmiyet'i içerden yıkmaya uğraşan sinsi İslâm düşmanı, azılı kâfir, münâfık. Kâdıy ânîler ve Behâîler böyledir.
  Zındık, Allahü teâlâya ve Muhammed aleyhisselâmın peygamber olduğuna inandığını, Kur'ân'a ve hadîslere uyduğunu söyler. Fakat, Kur'ân-ı kerîmi ve hadîs-i şerîfleri kendi câhil kafasına ve kısa görüşüne göre mânâlandırır. Bu bozuk anladıklarını, sapık düşüncelerini, müslümanlık olarak yazmaya uğraşır. Ehl-i sünnet âlimlerinin doğru sözlerini beğenmez. İslâm âlimlerine câhil der. Kendilerini müctehîd, aydın din adamı olarak tanıtırlar. (İbn-i Âbidîn, Abdülhakîm Arvâsî)
  Fıkıh öğrenmeyip tasavvufla uğraşan dinden çıkar, zındık olur. Fıkıh öğrenip tasavvuftan haberi olmayan ise, bid'at sâhibi yâni sapık olur. Her ikisini edinen hakîkate varır. (İmâm-ı Mâlik)
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Zındık Allah(c.c.)'ne inanmadığı halde bir müslüman gibi görünüp müslümanlığı değiştirmeye,imansızlığı yaymaya çalışan,İslamiyeti içerden yıkmaya çalışan islam düşmanı,kafir,münafık gibi türler müslümanların şevkini ve Allah'yolunda giden hak insanları kafirliğe ,şirke ve her türlü pisliğe sürüklemek isteyen insan türüdür.zındık Pasifizm'e örnek olarak gösterilebilir.
+ Yorum Gönder