+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslami Sözlük Forumunda Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselâmın ayı ikiye ayırması mûcizesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselâmın ayı ikiye ayırması mûcizesi

  Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselâmın ayı ikiye ayırması mûcizesine ne denir

  ŞAKK-I KAMER

  Ayın yarılması, Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselâmın ayı ikiye ayırması mûcizesi.
  Muhammed aleyhisselâmın mûcizelerinin en büyüklerinden birisi de, Şakk-ı kamer mûcizesidir. Bu mûcize başka hiçbir peygambere nasîb olmamıştır. Muhammed aleyhisselâm elli iki yaşında iken, Mekke'de Kureyş kâfirlerinin elebaşıları yanına gelip; "Peyga mber isen ayı ikiye ayır" dediler. Muhammed aleyhisselâm, herkesin ve hele tanıdıklarının, akrabâsının îmân etmesini çok istiyordu. Ellerini kaldırıp duâ etti. Allahü teâlâ, kabûl edip, ayı ikiye böldü. Yarısı bir dağın, diğer yarısı başka dağın üzerinde göründü. Kâfirler, Muhammed bize sihr yaptı dediler. Îmân etmediler. (Nişâncızâde)
  Apollo-10, ayın her tarafını fotoğraflarla tesbit ettikten sonra, Apollo-11 ile gelecek olan ay fâtihlerinin iniş yerlerini belirledi. Apollo-11'in çektiği fotoğraflarda, ayın etrâfını çevreleyen derin ve geniş bir kanalın bulunduğu görüldü. Fransız gazeteleri bunu; "Bu kanal, Şakk-ı kameri işâret etmiş olamaz mı? şeklinde, resim altı haber olarak verdiler. Papalığın îkâzı üzerine, bu haberden bir daha söz edilmemiştir. (M. Sıddîk Gümüş)
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Şakk-ı Kamer yani ayın ikiye ayrılması bu mucize sadece Peygamberimize nasip olmuştur.başka hiçbir Peygamber'e nasip olmamıştır.Ay'ın ikiye ayrılması Peygamber efendimiz 52 yaşında iken Kureyş Muşrikleri O'nun yanına gelip bir tekilfte bulundular bu teklif bir mucize ile gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirlemek istedir.Peygamber efendimizmüşriklerin hele ki akrabalarından İslam dinini kabul etmek istemleri O'nu mutlu etmişti.Ve ellerini açıp Allah'a yalvardı ve dua etti.Allah O'nun duasını etmişti ama müşrikler bunu bir sihir olarak nitelendirdiler ve iman etmediler.
+ Yorum Gönder