+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda Donanım Açısından MAC ve PC Arasındaki Farklar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Donanım Açısından MAC ve PC Arasındaki Farklar

  Donanım Açısından MAC ve PC Arasındaki Farklar Nelerdir?


  MAC ve PC bilgisayarlar arasında donanımsal olarak şu şekilde farklar vardır. MAC OS X Leopard işletim sistemiyle birlikte artık tüm bilgisayarlar intel işlemcilerini kullanmaktadır. İntel işlemcilerinin değişik aileleri ve değişik çeşitleri bu bilgisayarlarda kullanılmaktadır. İşlemcilerin aynı olması demek bilgisayarların donanımsal olarak yakın seviyede olduklarını söyleyebiliriz. PC de toplama dediğimiz bir adet vardır. Eğer siz kendinize daha değişik oranlarda veya daha değişik özelliklere sahip bilgisayarlar almak isterseniz bunu bir bilgisayar toplayıcısına veya dükkanına giderek kendinize değişik parçaları bir araya getirip bir bilgisayar toplayabilirsiniz.Buradaki temel problem parçaların uyumsuzluğudur. Parçaların uyumsuzluğu da size performans kaybı veya bazen çok ciddi problemlerle işletim sisteminin çökmesine,ekran kartının bios a müdahale etmesiyle ortaya çıkabilecek görüntü kaybına kadar gidebilecek sonuçta sizin o parçalara tekrar para vererek değiştirmenize yol açacak donanımsal problemlere yol açacaktır.

  Şekil 1
  mac_pc.png


  Eğer ki Apple işletim sisteminde veya Apple marka bir bilgisayar alıyorsanız donanımın tamamını Apple üretmektedir. Kendine uygun olan donanımları seçip işletim sistemi ve işlemciyle birlikte en optimum performansı verecek parçalar bir araya getirilmektedir. Apple bilgisayarlarla beraber bir toplama yapmak isterseniz size birkaç tane seçenek sunulmaktadır. Bu da harddisk olsun Ram veya ekran kartı ekran büyüklüğü gibi donanımlarda kişisel tercihlerinizi yapabilirsiniz.
 2. Acil

  Donanım Açısından MAC ve PC Arasındaki Farklar isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


mac ve pc arasındaki farklar,  mac isletim sistemi