+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda Tablet menü sistemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Tablet menü sistemi

  Tablet Menü Sistemi Hakkında Bilgi

  Yurtdışında yaygın olarak kullanılmaya başlayan şimdilerde de Türkiye’de yer alacak olan bir ürün tablet menü sistemi olmuştur. Tablet menü sayesinde garson yerine her masada tablet bilgisayar veya dokunmatik ekran bulunuyor, buradan dilediğiniz ürünü detaylıca, inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

  Şekil 1
  Tablet menü.jpg
  Hali hazırda çoğu mekan, el terminali sistemi sayesinde sipariş sistemini yürütüyor ancak bu da artık pratiklik açısından pek tercih edilmeyebilir. Elektronik menü olarak da adlandırılabilecek olan sistem sayesinde garson masaya uğramadan siz dilediğiniz, şekilde siparişi verebilir dahası onun kaç dakikada geleceğini vs. takip edebilirsiniz.
  İlk etapta ufak mekanların, tercih edemeyeceğini düşünsek bile, ansiklopedi kalınlığında menü getiren MADO gibi büyük firmaların dokunmatik menüye geçmeleri çok daha klas gözükecektir.
 2. ismail
  Devamlı Üye

  Bence gayet hoş ve kullanışlı kullanmayı bilmeyenler ne olacak derseniz onlar yanındakinden yardım istesin ya da yalnız ise garson çağırsın ama yemeklere ayrıntılı bakma kısmı genel kültürü olmayana fayda sağlar ayrıca garson çağırmaya utanan insanlar var onlar için de çok iyi bir proje ama inatçılık yapıp orada garsonun hoşgörülü karşılaması ne olacak demeyin çünkü her garson aynı değildir ve bazen garson görmek istemeyen insanlar vardır
+ Yorum Gönder