+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda Tek Tıklamayla Windows Kapatma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tek Tıklamayla Windows Kapatma

  Tek Tıklamayla Windows Kapatma Yolu


  Bilgisayarımızı kapatmak için çoğunlukla başlat menüsünü veya ya da Alt+F4 tuş kombinasyonunu kullanırız. Şimdi size bilgisayarınızı tek tıklama yolu ile nasıl kapatacağınızı yazacağız;

  Öncelikle;
  Masaüstüne gelin ve farenin sağ tuşuna basın, yeni/kısayol seçeneklerini seçin. Ekrana gelen komut satırı kısmına %windir%System32shutdown.exe -s veya bilgisayar hiçbir uyarı göstermeden açıkta kalan programlarla birlikte otomatik kapansın istiyorsanız %windir%System32shutdown.exe -s -f -t 00 yazın ve “İleri” butonunu tıklayın. Gelen ekranda kısayolunuza bir isim verin ve “Son” butonunu tıklayın. Kısayolunuz masaüstünde hazır. Şimdi bir de bu kısayola bir tuş atayalım. Kısayolun üzerinde farenin yine sağ tuşuna basıyoruz ve “Özellikler”i seçiyoruz. Gelen ekranda kısayol tuşu yazan kısmı tıklıyoruz ve hangi tuşa kısayol atamak istiyorsak (örneğin F12) o tuşa basıyoruz. Artık bilgisayarımızı tek tıklamayla ya da tek tuşa basarak kapatabileceğiz.
 2. BİNGÜL
  Bayan Üye

  Tek bir tıkla pc yi kapatmak oldukça kullanışlı. Laptop için çoğunlukla kapağı kapatmak yetiyor. Otomatik olarak uyku moduna geçiyor, böylece kapağı açtığımda tüm sayfalarıma devam ediyorum.
+ Yorum Gönder