+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Stres Depresyon ve Stres Atma Yolları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Stres Depresyon ve Stres Atma Yolları
  Depresyona Yakalanmamak İçin Ne Yapmalıyız?

  Hafif bir yürüyüş, müzik dinlemek, sıkıldığınız ortamı anında terk etmek daha çok sevdiğiniz arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmek, dertleşmek stresi azalttığı gibi depresyona girme olasılığını da azaltır.

  Fizik ve sosyal çevre faktörlerinin insanları ruhen ve bedenen etkileme-si, baskı altında tutması, önemli bir risk nedenidir. Risk, insanın ruhsal yapısını ve sistemlerin fizyolojisini baskı altında tutarak çalışmasını bozar. Bu baskı devam ederse, psikosomatik hastalıklar ortaya çıkar. Ruhen dinlenme, çevre değiştirmek, yaşamın değiştirilmesi, çalışma hayatının iyileştirilmesi ve boş za-manların değerlendirilmesi insan sağlığı için önemli ve gereklidir.

  Yorgunluk ve stres, kalp ve damar hastalıkları, dejeneratif hastalıklar ve psikiatrik hastalıkların nedenlerinden birisidir. Aynı zamanda beklenmeyen ölümleri de artırmaktadır. Ruhen dinlenme, stresleri atma ya da stresten uzak durma, kentsel bölgelerde yaşayanlar için daha da öncelik ve önem taşır. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  stres ve depresyondan kurtulmak için yapacağınız ilk şey kendinizi gerekmektedir yani içinizi ferah tutmanız gerekmektedir ondan sonra kafa dağıtmak için bira eğlenmeniz yeterli olacaktır.
+ Yorum Gönder