+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Gecekondu Ailesinin Özellikleri Neler? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Gecekondu Ailesinin Özellikleri Neler?
  Gecekondu Ailesinin Özellikleri Nelerdir?

  1. Bozulan bir hiyerarşi söz konusudur. Geniş aile özelliği de taşıdığı için evde söz sahibi aile reisidir. Kadın da çalıştığı ve ekonomik özgürlüğü olduğu için ailede söz sahibi olmaktadır.

  2. Geniş ailede olduğu gibi erkek çocuğa sahip olma isteği fazladır. Çünkü erkek çocuk aile için yaşlılık, işsizlik ve emeklilik durumunda sosyal güvence olarak görülmektedir. Bunun yanında erkek çocuk küçük yaşta çalışmaya başladığı için aileye maddi katta sağlamaktadır.

  3. Kız çocuk, evde anneye yardımcıdır. Anne çalışıyor ise evin bütün işlerinden sorumlu olmaktadır. Ekonomik bir bağımsızlığı söz konusu olmadığı için ailede söz hakkı yoktur.

  4 kentli çekirdek aileden farklı olarak aşın doğurganlık söz konusudur. Aile bağlarının kuvvetlenmesi, devamlılığın sağlanması nedeni ile doğurganlık fazladır.

  5. Hem dini hem resmi nikah vardır. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Gece kondu ailesinin özellikleri: erkek çocuk olma isteği fazladır, kız çocuk ailede anneye yardımcıdır, aile soyunun devam ettirilmesi için doğurganlık fazladır, dini ve resmi nikah ön plandadır, anne çalışıyor ve evin tüm işlerinden sorumludur.
+ Yorum Gönder