+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Eşlerarası Çatışmayı Çözme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ebubekir Abdullah
  Devamlı Üye

  Eşlerarası Çatışmayı Çözme

  Eşlerarası Çatışma Nasıl Engellenir?

  Kadın ve erkek genetik, aile ve toplum yaklaşımları açısından farklı kişilik özelliklerini içermektedir. İlişkilerde farklı kişilik özellikleri bilmek, bu özelliklere uygun yaklaşımlarda bulmak birçok sorunun önlenmesinde yardımcı olabilecek tutumları içerir. Eşinizi anlayabilmek, tutumlarının sebepleri doğru analiz edebilmek için öncelikle dinleme becerisi gösterebilmek gerekir. Dinleme becerisi için, rahat bir ortamda sakin duygu ve beden duruşu ile kendinizi eşinize vererek anlama çabanızı ortaya koyabilmektir. Dikkatli bir dinlemede eşler birbirlerinin sözlerine içtenlikle kulak verirler. Dinlemenizin amacı bilgi edinmektir bilgi edinmek için dinlemenin karşıtı, itiraz etmek için dinlemektir.
  Duygularınız eşinizle paylaşmanız gereken önemli bilgilerdir. Aynı zamanda duygularımızı düşüncelerimiz için bir başlangıç noktası olarak almamız gerekir. Duygular, düşünceler ve eylemler birbirinden ayrılmazlar. Bir duygunuzun farkına vardığınızda, aldığınız mesajı doğru değerlendirebilmeniz için, o duygu hakkında iyice düşünmeniz gerekir. Duygular tercihlerinizin neler olduğunu anlamanızda yol gösterirler. 2. Emine
  Devamlı Üye

  İlk önce birbirinizi dinlemeyi bilin, biriniz üzgün ise diğeriniz sevinmesin eşinin o anki tavrını taklit etsin ona o duyguyu yansıtın. Özelikle kadınlar fazla konuşmaktan kaçının gereksiz konular için bağırıp çağırmayın.
+ Yorum Gönder