+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Çocuklara sık sık hediye almayın Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  Çocuklara sık sık hediye almayın
  Çocuklara Sık Sık Hediye Almayın Dezavantajları Nelerdir?

  Çocuklar için sık sık veya aynı alışverişte birden fazla hediye alınması, kişisel gelişimi olumsuz etkiliyor. Uzmanlar, ailelere, çocuklara hediye alma işleminin, önceki armağanı tüketme süreci dikkate alınarak belirli zaman aralıkları ile yapılmasını öneriyor.Malatya Devlet Hastanesi psikoloğu İzzet Güllü, her çocuğun kendine özgü bir dünyasının olduğunu belirterek, "Her çocuk doğuştan üstün bir potansiyele sahiptir ve öğrenme heyecanıyla doğar. Çocuğun doğuştan getirdiği öğrenme heyecan, istek ve motivasyonunu anne-babalar, okul ve toplum bozar." dedi.

  Çocuklara sık sık hediye almanın da zamanla tatminsizlik, çabuk öfkelenme, ani duygu değişimlerine yol açtığını belirten Güllü, "Çocukları hediyeye boğmak anlamına gelebilecek davranışlar bir doyumsuzluk hali oluşturmaktadır. Bu sorun, zamanla yapısal bir sorun haline gelmektedir. İlgide azalma, yoğunlaşmada sorun yaşama, dikkatte kolayca kayma, bir şeyle ilgilenirken aynı anda başka şeyi de düşünme (zihin dağınıklığı, çatallı düşünce) türü sorunlara neden olabiliyor." diye konuştu. Güllü, bu hatalı yaklaşımların çocukta 'sabırsızlık, çabucak kızma, ani duygusal değişkenlikte artış, tatminsizlik, öfke hatta şiddete yatkınlık' gibi negatif kişilik özelliklerinin edinilmesinde ciddi rol oynadığını aktardı. 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Çocuklara sık sık hediye almayın eğer alırsanız çocuk her eve geldiğinizde bir beklenti içerisinde olur bundan dolayı eliniz boş gelirseniz hayal kırıklığına neden olur bu psikolojik sorunlara da neden olabilir çocuğa sık sık hediye alıyorsanız çocukta çabuk öfkelenme çabuk sinirlenme gibi olaylar olabilir aile bireylerinin bu konuya dikkat etmesi gerekir.
+ Yorum Gönder