+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Adet Döneminde Psikoloji Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Adet Döneminde Psikoloji
  Adet Döneminde Psikoloji Hakkında Bilgi

  Kadınlar her ay regl dönemlerine yakın, fiziksel ve ruhsal gerginlikler yaşıyor. İşyeri ve aile içi tartışmalar en çok bu dönemde baş gösteriyor. Çünkü kadınların hoşgörüsü, sabrı, dayanma gücü en aza iniyor. Gece sürekli delinen uyku, şiddetli baş ve karın ağrıları, halsizlik, aşırı tatlı yeme isteği, mutsuzluk ve karamsarlık kadınları esir alıyor.

  Uzmanlar regl öncesi sendromu yaşayan kadınların bunu kabullenip her ay şiddetli ağrılar çekmek yerine kadın doğum doktorlarına danışmalarını tavsiye ediyor.

  Tedavide ilk nokta, kadının regl sendromu konusunda bilgilendirilmesidir. Bunun bir hastalık olmadığını, tedavinin kendi yaşam kalitesini ve sağlığını artırmak için verildiğini bilmesi gerekiyor. Hastaya, bu sendromdan kurtulması için aşağıdakiler önerilebilir.

  Sağlıklı bir beslenme önemli. Daha az işlemden geçmiş doğal yiyecekler, sebze, meyve tüketilmesi gerekiyor. Pirinç, patates, yulaf gibi besinler, düşük yağ oranlı beyaz etler, baklagiller, doymamış yağ karbonlarını içeren bitkisel yağlar, sağlıklı beslenmenin temelini oluşturuyor. Regl döneminde buna daha da çok dikkat etmek gerekiyor.

  Çikolatadan, çok şekerli, tuzlu yiyeceklerden uzak durulması şart. Doğal isteğe karşı kan şekerini dengede tutmak lazım. Çikolata yenilince şeker yükseliyor ve sonra aniden düşüyor. Vücut da bu ani artış ve azalmaya olumsuz tepki veriyor. 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Adet dönemlerinde kadınlar hem psikoloji hemde ruhsal açıdan güçsüz oldukları dönemlerdir çünkü kadın adet döneminde hem daha çabuk sinirlenebilir hemde kırıcı sözler söyleye bilir bu adet döneminden kaynaklanan bir durumdur eşlerin anlayış göstermesi gerekir.
+ Yorum Gönder