+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Sezaryen Doğum Tehlikeli Mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Sezaryen Doğum Tehlikeli Mi
  Sezaryen Doğumun Zararları Nelerdir?

  Sezaryen doğumda annenin karnın açılıyor olması nedeniyle karın içi enfeksiyonu tehlikesi bulunmaktadır. Ayrıca karın dikişlerinde ve cildin altında kanamalar ve enfeksiyonlanmalar olabilmektedir.

  Sezaryen doğumla kan kaybı olağan doğumlara oranla çok daha yüksektir. Sezaryen doğumun birden fazla gerçekleşmesi ise oluşabilecek tehlikeleri arttırmaktadır. İlk doğum sonucunda kalan yapışıklıklar, idrar kesesinin üste kaymış olma ihtimali sonucu idrar yollarının hasar görmesi nedeni ile de bu durum görülmektedir.

  Dikişlerde görülen ağrılar 3 ile 4 gün kadar sürebilmekte ve annenin hareketliliğini kısıtlamaktadır.

  Genel anestezinin uygulandığı ameliyatlarda anestezi sonucu problemler görülebilmektedir. Sezaryen doğumda normal doğuma göre ,üç dört kat kadar daha fazla ölüm olabilmektedir.

  Hamile bir kadın olarak sezaryen ameliyatına onay vermekle ne kadar düşük de olsa hangi riskleri üstlendiğinizi bilmeniz gerekir. O nedenle, huzursuz olmayın; tam tersine bilgilenin: Sezaryen ameliyatı sırasında ortaya çıkabilecek komplikasyonların çoğu çok iyi bir şekilde ve kolayca kontrol altına alınabilir. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Sezaryen doğum normal doğumdan daha tehlikeli, bu tehlike normal doğuma göre üç dört kat daha fazla. Mecbur kalmadıkça sezaryeni tercih etmeyin. Eğer mecburen de olacaksanız da fazla korkmayın gerekli önlemler alınır zaten.
+ Yorum Gönder