+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda İnatçı çocukların zeki oldukları doğrumu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İnatçı çocukların zeki oldukları doğrumu
  İnatçı Ve Hırçın Bebeklerin Zeki Oldukları Doğru Mudur?


  inatcicocuk.jpg

  Bursa Zübeyde Hanım Doğumevi'nde görevli Psikolog Deniz Özcan, bebekler arasında davranış bakımından farklılıkların olabileceğini söyledi, Her bebeğin kendine özgü bir mizacı olduğunu ifade eden Özcan, "Basitçe bebeklerin mizaçlarını 'zor mizaç', 'kolay mizaç' ve 'uyum sağlamakta yavaş mizaç' olarak sınıflayabiliriz. Kolay mizaca sahip bebekleri kısaca az ağlayan, kolay gülen, kolay mutlu olan ve bulundukları çevreye ya da şartlarına kolay uyum sağlayan bebekler olarak tanımlayabiliriz. Daha ihtiyatlı, çekingen, dikkatli ve nazik tepkiler veren bebekleri ise uyum sağlamakta yavaş mizaca sahip bebekler olarak düşünebiliriz" dedi.

  HIRÇIN BEBEK ZEKİ OLUYOR

  Anne ve babaların başa çıkmakta zorlandığı bebeklerin zor mizaca sahip olduğunu ifade eden Özcan, "Bu bebeklerin daha hırçın ve inatçı olduklarını, yabancılara karşı sert tepkiler verdiklerini ve uyum sağlamakta güçlükler yaşadıklarını gözlemleyebiliriz. Zor mizaca sahip bebekler zeki, enerjik ve hayata karşı meraklı da olabilir. Bu mizaç sınıflamaları bebeklerin bazı davranışlarını daha iyi anlamak için yapılsa da hiçbir bebek bu tariflere bire bir uymaz. Her bebek kendine özgü mizacıyla farklı durumlarda farklı davranışlar gösterir. Anne ve babalar için önemli olan, bebeğimizin mizacı ne olursa olsun, bebeğimizin neleri sevip neleri sevmediğini, nasıl ortamlarda bebeğimizi tanıyabilmektir. Birçok tanıdığımızın bebeği kucakta olmayı seviyorken bizim bebeğimiz kucakta sıkılıyor ve yatağında ya da yerde olmayı istiyor olabilir. Bebekler büyüdükçe sadece boyu, kilosu değil, davranışları ve mizacı da değişir" diye konuştu. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Çocuklar büyüdükçe davranışların da bir çok değişmeler aynı zaman da zekasında da değişmeler meydana gelir yabancılara karşı hırçın olabilirler yada anne ve babasına karşı da hırçın olabilirler. Çocuklar meraklı ve zekidirler anne ve baba davranışları iyi olduğu sürece onlarda etkilenim olmaz ve zeki olurlar.
+ Yorum Gönder