+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Baba kime denir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Baba kime denir
  Baba Kime Denmektedir?

  Biyolojik baba, anne ye sperm vererek bir çocuğun dünyaya gelmesinde rol alan erkek. Bununla birlikte "baba" tanımı sosyolojiden hukuka, farklı alanlarda farklı şekillerde açıklanır.

  Biyolojik babası tarafından terkedilen insanların genellikle kendilerini yetiştirenleri baba olarak kabul ettiği gözlenir. Anne ve baba boşandıktan sonra annenin yeni eşini baba olarak kabul edenler de olabilir. Bunun gibi değişik durumlarda her birey kendi görüşleri yönünde insanları baba olarak kabul edebilir.

  Pek çok ülkenin yasalarında çocuk babasını hiç tanımamış olsa bile, evlatlık verme gibi istisnalar dışında, biyolojik babanın sorumlulukları tanımlanmıştır. Ülkeden ülkeye değişecek şekilde her ay anneye nafaka ödeme, çocuğun bakımını üstlenme gibi sorumluluklar biyolojik babaya mahkeme kararı ile verilebilir. Korunmadan tek gecelik cinsel ilişkiye giren insanlar da bu tür sorumlulukları yasalar çerçevesinde almak zorundadır. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Baba anneye sperm veren ve çocuğun dünyaya gelmesini sağlayan kişidir. Anne ve çocuğun tüm ihtiyaçlarını karşılar evin reisi olarak bilinen çocuğa anneyle birlikte eğitimi veren ilk kişidir .
+ Yorum Gönder