+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Ebeveyn kime denir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ebeveyn kime denir
  Ebeveyn Kime Denmektedir?

  Ebeveyn, bir insanı yetiştirip büyüten aile büyüğüne verilen addır.Anne ve babanın sadece birinden bahsetmek için kullanılır.

  Ebeveynler konuşmadan ve harekete geçmeden önce iyice düşünmelidir. Daha önce çocuğa herhangi bir uyarıda bulunmuş ya da bir kural koymuşlarsa ona uymaları gerekir. Bununla birlikte, çocuktan beklenen davranış ya da konulan kurallar gerçekçi olmak zorundadır. Bir diğer önemli nokta da, ebeveynin her zaman aynı biçimde davranması, bir gün farklı diğer gün farklı kurallar koymamasıdır.

  Çocuklar ne zaman nasıl davranacaklarını çabuk öğrenirler. Bunun için de zaman zaman ebeveynin koyduğu kuralları sınarlar ve onun sınırlarını öğrenmeye çalışırlar.

  İyi ebeveynler olmak göründüğü kadar zor değildir. Belli başlı kural ve teknikleri baştan berlirlemeli ve duygularınıza kapılmamalısınız. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Ebeveyn insanları yetiştirip büyüten ihtiyaçlarını karşılayan aile büyüğüne denir genellikle ailede ebeveynlerin sözü geçer ve çocuklar onların koymuş olduğu kuralları sınarlar ve onun sınırlarını öğrenirler.
+ Yorum Gönder