+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Vajina temizliği nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Vajina temizliği nasıl yapılır
  Vajina Temizliği Nasıl yapılıdır?

  Tüm gün boyunca hem kapalı hem de havasız kalan genital bölgeyi temiz tutmak sağlıklı bir kadın olmanın ilk koşullarından bir tanesidir. Genital bölgeyi temizlerken içine basınçlı su tutarak yıkamak ya da doktor tavsiyesi olmadan vajinanın içini temizlemeye yönelik ürünler kullanmak doğru değildir. Her tuvalet sonrasında yapılan temizlik vajinadan arka tarafa doğru yapılmalıdır ki, vajinaya mikrop bulaşmasın.

  * Mantar enfeksiyonu ve buna benzer hastalıklardan vajinayı koruyabilmek adına bu bölgenin devamlı kuru kalmasına özen göstermek ve günlük ya da en fazla 2 günde bir çamaşır değiştirmek gerekmektedir. Kullanılan çamaşırların pamuklu olmasına da dikkat edilmelidir.
  * Asla idrar tutulmamalıdır.
  * Adet dönemlerinde kullanılan hijyenik pedler, tamamen kirlenmesi beklenmeden her 3 saatte bir değiştirilmelidir. Eğer adet dönemlerinde tampon kullanılıyorsa bu tampon da sıklıkla değiştirilmelidir.
  * Şüpheli bir cinsel ilişki durumunda, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için mutlaka prezervatif kullanılmalıdır.
  * Toplu yerlerde tuvalet kullanırken klozet kapağına tek kullanımlık naylonlardan kullanın. Eğer bu yoksa peçete ile oturacağınız yeri kaplayın.
  * Hiçbir şikayetiniz olmasa dahi her yıl düzenli olarak jinekolojik muayenenizi yaptırın. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Kadınların vücutlarının erkeklere oranla daha hassas olması nedeniyle kadınların kendilerine daha dikkatli bakmaları gerekir. Bir çok kadında ileri yaşlarda ortaya çıkan sorunlardan bir tanesi de vajina hastalığıdır.
+ Yorum Gönder


vajinatemizliginasılyapılır