+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Tek Göğüste Yaşanan Ağrılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tek Göğüste Yaşanan Ağrılar
  Tek Göğüste Yaşanan Ağrılar Hakkında Bilgi

  Göğüs ağrısı yaşayanların bu ağrıyı tarif etmeleri istendiğinde en çok hassaslık, keskin bir ağrı, yanma hissi ve göğüs derisinin gerilmesi olarak tanımlamaktadırlar. Tek göğüste yaşanan ayrı düzenli olarak ya da uzun aralıklarla yaşanabilir. Tek göğüste yaşanan ağrılar temel olarak adet dönemi ile ilgili olan ve olmayan olarak iki ana kategoriye ayrılabilir.

  Adet Dönemi İle İlgili Ağrılar;

  Kadınların %75′e yakını adet döneminde göğüs ağrıları yaşamaktadır. Bu ağrılar adet döneminde artan hormonlar neticesinde meydana gelen bazı fiziksel değişiklikler sonucunda ortaya çıkar. Genellikle orta dereceli ağrılara neden olan adet döneminde yaşanan göğüs ağrıları sıklıkla her iki göğüste birden görülmektedir.

  Adet Dönemi İle İlgisi Olmayan Ağrılar;

  Adet dönemi dışında kalan zamanlarda yaşanan bu ağrılar genellikle tek göğüste görülmekte ve keskin olarak ortaya çıkmaktadır. Bazı durumlarda yanma hissi ile ortaya çıktığı görülür. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Göğüs ağrıları genellikle adet döneminde kadınların %70 inde görülmektedir. Bunun nedeni ise artan hormonlardan ve fiziki değişikliklerinden kaynaklanmaktadır. Adet döneminde görülen ağrılar genellikle iki göğüste oluşmaktadır tek göğüs ağrıması ise adetle ilgisi olmayan ağrıdır. Bu ağrı ise genellikle tek göğüste görülmekte ve keskin olarak ortaya çıkmaktadır.
+ Yorum Gönder