+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara

  süper seyler yazılmış kesin münazarayı biz kazanacağız ok saolun karşı rakip ne yapacak bakalım
  Cevap: Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara sayfa üç frmacil 3 Cevap: Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara

 2. Ziyaretçi
  Çok yanlış düşünüyorsun .bize ickiyi sigarayı öğreten çevredir .çevremizden görür yaparız.
  Aile ise tam tersi

 3. Ziyaretçi
  Tabikide aile daha onemlidir cunku ilk egitim zaten ailede baslar

 4. Ziyaretçi
  haklısın fakat ben bunu eğitimle alakasını anlayamadım. yani bu davranışlarla ilgili eğitim ile değil

 5. Ziyaretçi
  Aile kralların bile giremediği bir kaledir çünkü sen aile içerisinde en güzel terbiyeyi ailenden alırsın Ve Hz. Peygamerimiz'de aile hakkında bir hadisinde Onların uygun biçimde yiyeceğim ve giyeceğini sağlamak çocuğun babasına aittir". (Bakara, 233) buyurmuştur.

 6. Ziyaretçi
  Arkadaşa katılıyorum çok zor karşı taraf zor bir soru sorunca donuyorsunuz ve heyecandan cevap bile veremiyorsunu bu yüzden çok zor

 7. Ziyaretçi
  aile tabiki daha önemlidir çünkü, bir binanın temeli sağlam olmazsa diğer katlar sağlam olmaz

 8. Ziyaretçi
  Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara Örneği

  çocukların başarılı olması çocuktaki cesaretten ve öz güvenden gelir. aile olarak çocuğun iyi yetiştirmek için ona öncelikle öz güveni vererek işe başlamak gerekir. Çocuklarımızın üstüne fazla düşmeden ve baskı yapmadan bilinçlendirmeliyiz.


  Ailenin önemli işlevlerinden biri de çocuğunu eğitme işlevidir. Her aile bu işlevini karşılamak zorundadır. Bu aynı zamanda herkes için toplumsal bir görevdir.


  Sağlıklı toplumların oluşmasının ilk basamağı ailede atılır.

  Toplum olarak kalkınmak için; sağlıklı düşünen soran sorgulayan araştıran sorumluluk sahibi gibi bir çok olumlu özelliklere sahip bireylerin yetişmesinin temeli ailede atılır. Aile çocuğa ilk eğitimin verildiği yerdir. Her şeyden önce aile bir okul öncesi eğitim kurumu olarak kabul edilir. Çocuk okula başladıktan sonra ailenin bu işlevinin bir kısmını eğitim kurumları üstlensebile. Aile hiçbir zaman çocuğun eğitiminden kendini bütünüyle soyutlamış olamaz. Çocuk okul hayatına başladığında da aile çocuğun eğitimi konusunda ona yol göstermek onu yönlendirmek okulla sürekli iletişim halinde olmak zorundadır.

  Toplumu oluşturan en küçük sosyal kurum aile olduğuna göre sağlıklı toplumların oluşması açısından çocuğun eğitimiyle ilgili olarak ailenin izlediği yol çok önemlidir. Her aile bir okuldur. Anne babalar ise o okulun hem öğrencisi hem de öğretmenidir. Ailenin çocuk eğitimine ilişkin anlayışı içerisinde yaşadığı toplumun kültürüne göre değişmektedir. Ailenin eğitsel ortamı öğrencinin okulda öğrendiklerini ya pekiştirici yada köreltici bir özelliğe sahiptir. Çocuğun ailede öğrendikleriyle okulda öğrendikleri birbirini destekleyici nitelikte olmalıdır. Böyle bir paralellik sonucunda öğrencinin okulda öğrendikleri pekişebilir. Aksi durumda öğrenilenler körelebilir.

  Teşvik edilen çocuğun öğrenmeyi gerçekleştirmesi daha kolay olacaktır. Böyle bir ortam çocuğun kişilik gelişiminde de önemli bir rol oynayacak toplum içinde daha rahat bir yer edinmesini sağlayacaktır. Aksi durumda ise anne-baba tarafından desteklenmeyen rehberlik yapılmayan her koşulda çocuktan çalışması istenen bir çocuk hayatında başarılı olamaz.
  Özellikle anneler çocukların eğitiminde son derece etkilidirler. Anne-babaların eğitim düzeylerinin alt düzeyde olması onların çocuklarına gerekse okuldan beklenen akademik katkılara yeterince cevap verememelerine yol açmaktadır.

  Her çocuğun ailesinden alacağı temel bilgiler onun gelecekteki başarısını belirleyecektir.

 9. Ziyaretçi
  bana aile Lazım acele

 10. Ziyaretçi
  Aslinda genel konusacak olursak,bireyin gelisimini sadece Aile ve okulla sinirlandirmamak gerek.Cocuklari ele alacaksak ,gelisimleri daha çok 0-6 yas arasinda daha belirgindir.Buda gosteriyorki egitim ailede baslar.

+ Yorum Gönder


çocuğun gelişiminde ailenin önemi münazara,  çoçuk eğitiminde aile önemi münazara,  eğitimde ailenin önemi münazara,  çocuğun eğitiminde ailenin önemi münazara,  çocuğun eğitiminde ailenin önemi,  çocuğun gelişiminde ailenin önemi