+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Hayat Ve Yaşam ve Kadın ve Aile Forumunda Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara
  çocuğun eğitiminde ailenin önemi münazara

  çocuğun eğitiminde ailenin önemi münazara kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi Münazara Örneği

  çocukların başarılı olması çocuktaki cesaretten ve öz güvenden gelir. aile olarak çocuğun iyi yetiştirmek için ona öncelikle öz güveni vererek işe başlamak gerekir. Çocuklarımızın üstüne fazla düşmeden ve baskı yapmadan bilinçlendirmeliyiz.


  Ailenin önemli işlevlerinden biri de çocuğunu eğitme işlevidir. Her aile bu işlevini karşılamak zorundadır. Bu aynı zamanda herkes için toplumsal bir görevdir.


  Sağlıklı toplumların oluşmasının ilk basamağı ailede atılır.

  Toplum olarak kalkınmak için; sağlıklı düşünen soran sorgulayan araştıran sorumluluk sahibi gibi bir çok olumlu özelliklere sahip bireylerin yetişmesinin temeli ailede atılır. Aile çocuğa ilk eğitimin verildiği yerdir. Her şeyden önce aile bir okul öncesi eğitim kurumu olarak kabul edilir. Çocuk okula başladıktan sonra ailenin bu işlevinin bir kısmını eğitim kurumları üstlensebile. Aile hiçbir zaman çocuğun eğitiminden kendini bütünüyle soyutlamış olamaz. Çocuk okul hayatına başladığında da aile çocuğun eğitimi konusunda ona yol göstermek onu yönlendirmek okulla sürekli iletişim halinde olmak zorundadır.

  Toplumu oluşturan en küçük sosyal kurum aile olduğuna göre sağlıklı toplumların oluşması açısından çocuğun eğitimiyle ilgili olarak ailenin izlediği yol çok önemlidir. Her aile bir okuldur. Anne babalar ise o okulun hem öğrencisi hem de öğretmenidir. Ailenin çocuk eğitimine ilişkin anlayışı içerisinde yaşadığı toplumun kültürüne göre değişmektedir. Ailenin eğitsel ortamı öğrencinin okulda öğrendiklerini ya pekiştirici yada köreltici bir özelliğe sahiptir. Çocuğun ailede öğrendikleriyle okulda öğrendikleri birbirini destekleyici nitelikte olmalıdır. Böyle bir paralellik sonucunda öğrencinin okulda öğrendikleri pekişebilir. Aksi durumda öğrenilenler körelebilir.

  Teşvik edilen çocuğun öğrenmeyi gerçekleştirmesi daha kolay olacaktır. Böyle bir ortam çocuğun kişilik gelişiminde de önemli bir rol oynayacak toplum içinde daha rahat bir yer edinmesini sağlayacaktır. Aksi durumda ise anne-baba tarafından desteklenmeyen rehberlik yapılmayan her koşulda çocuktan çalışması istenen bir çocuk hayatında başarılı olamaz.
  Özellikle anneler çocukların eğitiminde son derece etkilidirler. Anne-babaların eğitim düzeylerinin alt düzeyde olması onların çocuklarına gerekse okuldan beklenen akademik katkılara yeterince cevap verememelerine yol açmaktadır.

  Her çocuğun ailesinden alacağı temel bilgiler onun gelecekteki başarısını belirleyecektir.
 3. Ziyaretçi
  sizce çocuğun eğitiminde ailemi önemli okul mu?
 4. Ziyaretçi
  benim için çok güzel bir münazara konuşması olacağından eminim.karşı grubuma iyi bir cevap olur

 5. Ziyaretçi
  bence çok güzel münazara yazısı bunu iyi değerlendirmeliyim mükemmel

 6. Ziyaretçi
  siz münazara yapmamışsınız tek bir açıdan bakıyorsunuz.Benimde çevreyi kazandırmam gerekiyor ve bu konuşma tamamen lehime.Hiç yardımcı olmadı ama belki benimkisi yardımcı olur :

  çocuk ailenin aynasıdır fakat çevrede önemli bir unsur , kabul görmek için çocuk zamanla gruba ve çevreye uygun davranışlar sergilemeye başlar.Arkadaşlarıyla anlaşabilmek için onun gibi davranır ( sonuçta üzüm üzüme baka baka kararır ) bir süre sonrada bunu alışkanlık haline getirir ve değişir.Huylu da huyundan vazgeçmez ÇEVRE NOKTAYI KOYAR .

  affedersiniz ama ailemidir bize küfürü , içkiyi , sigarayı öğreten ? Yoksa çevre midir bizi bunlara iten. Sonuç olarak günümüzün büyük bir sorunu sigara ve alkol

  Siz hala aile deyin , kesinlikle çevredir.

 7. Ziyaretçi
  kardeşim evet bu konuyu tamamen acıklıyor . ama daha detaylı bir acıklama yapabilirsen sevinir .

 8. Ziyaretçi
  bence çok güzel bizimde münazaramız var ve çok işime yaradı teşekkürler şu iki konudada açıklama yaparmısınız?doğamı insana hakimdir insanmı doğaya birde,teknoloji yararlımıdır ,zararlımıdır?

 9. Ziyaretçi
  Çok harika bir yorum aciniz var artik surekli bu siteyi ziyaret edicem
  cok aydinlatici bi site
  ayrica bu munazara da cok isime yaradi

 10. Ziyaretçi
  acilen benim çevreyi savunacak şeyler bulmam gerek yarDıım

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu


çocuğun gelişiminde ailenin önemi münazara,  çoçuk eğitiminde aile önemi münazara,  eğitimde ailenin önemi münazara,  çocuğun eğitiminde ailenin önemi münazara,  çocuğun eğitiminde ailenin önemi,  çocuğun gelişiminde ailenin önemi