+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi
  Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi

  ayeliilesindekiaaranela.jpg

  Rize'nin Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi, şehir yaşamının yoğunluğundan uzaklaşmak isteyenler için alternatif sunuyor.

  Rize merkeze 30, Çayeli ilçesine ise 12 kilometre uzaklıkta Sırtköy sınırları içinde bulunan şelale, adını, suyunun yamaçtan beyaz renkte dökülmesinden alıyor.

  Yaklaşık 50 metre yükseklikten dökülen şelaleye sahilden sonra büyük bölümü beton, bir kısmı da toprak olan yolla ulaşılıyor.

  Şelalenin tanıtılabilmesi için kurulan Ağaran Şelalesi Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Recep Saklı, derneği, yörenin potansiyelinin değerlendirilebilmesi ve şelalenin turizme kazandırılabilmesi amacıyla altı ay önce kurduklarını söyledi.

  Derneğin kurulmasından sonra şelalenin etrafında peyzaj çalışması yapmak için bazı girişimlerde bulunduklarını belirten Saklı, ''şelalenin bulunduğu alanda dinlenme tesisi kurulması içinbir proje hazırlıyoruz. Şelalenin sahile uzak olmaması önemli bir avantajdır. Ormanlık bir vadi sonundaki Ağaran Şelalesi, yürüyüş yapmak isteyenler için de uygun bir yer. Amacımız alanın günübirlik turizme kazandırılmasıdır'' dedi.
 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi
  ayeliilesindekiaaranela-1-.jpg

+ Yorum Gönder


rize çayeli