+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Trabzon Santa Maria Kilisesi Hakkında Kısaca Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Trabzon Santa Maria Kilisesi Hakkında Kısaca Bilgiler
  Trabzon Santa Maria Kilisesi Hakkında Kısaca Bilgiler

  Santa Maria Kilisesi
  Sultan Abdülaziz'in müsaadeleriyle inşaatına başlanılan Merkez Kemerkaya Mahallesinde bulunan tarihi tescilli yapı, Vatikan idaresi tarafından 1852-1874 yılları arasında yaptırılmıştır.
  Etrafı yüksek duvarlarla çevrili bahçe içerisindeki kilise, lojman ve ek binalarla oluşan bir komplekstir. Ayrıca, Samsun'daki Katolik kilisesi içerisinde asılı bulunan tarihçede Trabzon'daki Katolik kilisesinin yapımı için 1845'de bir heyet oluşturulmuş, evin inşasına 1852 yılında başlanıldığı, kilisesinin ise 1869-1974 yıllar arasında yapıldığı belirtilmektedir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Trabzonda Santi Maria kilisesi sultan Abdülazizin müsaadesi ile Vatikan idaresindekiler tarafından yaptırılmıştır.Etrafı surlarla çevrili olan bu kilisede lojman ve ek binada yer almaktadır.
+ Yorum Gönder


trabzon santa maria kilisesi,  santa maria kilisesi trabzon,  trabzon santa maria kilisesi tarihi,  trabzon santa maria kilisesi vikipedi