+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Samsun un doğal güzellikleri ile ilgili Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Samsun un doğal güzellikleri ile ilgili Bilgi
  Samsun un doğal güzellikleri ile ilgili Bilgi


  TARİHİ ESERLER


  Asarcık küçük bir ilçe olmasına rağmen içinde birçok zenginliği barındırmaktadır. Buram buram tarih kokan bir yerdir.
  Bunlardan ilki hiç şüphesiz Gökgöl köyünde bulunan 130 yıllık bir geçmişe sahip olan Ahşap Cami’dir. Kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen caminin içinde eski kılıçlar, Kuran-ı Kerimler bulunmaktadır.(Caminin yapılış tarihi:1870)
  Bu caminin bahçesinde her yıl Kurban Bayramı’nın ikinci gününde “Zi’ret” yapılır. Civar köylerden insanlar gelir,kurbanlar kesilir,şenlikler yapılır.Güreş müsabakaları düzenlenir.
  Caminin bahçesinde camiyle yaşıt koca koca meşe ağaçları dikkati çekmektedir.
  Ayaklıalan Köyü’nde bulunan Rumlar’dan kalma tarihi belli olmayan bir kilise kalıntısı bulunmaktadır.Bu kilise hakkında fazla bir bilgiye sahip değiliz.Hala varlığını sürdüren bu kilise şuanda yıkık bir haldedir.Asıl mimarisini yitirmiştir.

  Ayrıca Koşaca,Kılavuzlu,Yarımca ve Musaağa köylerinde de tarihi özellikler gösteren camiler bulunmaktadır. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Samsun ili karadeniz bölgesinde ye almaktadır. Karadeniz bölgesi batı karadeniz bölümünde yer alan samsun ili bölgenin en çok gelişmiş kentidir. Samsun ilinde sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Samsunda sigara imalatı yapılmaktadır.
+ Yorum Gönder


samsunun doğal güzellikleri nelerdir,  samsun un doğal güzellikleri ile ilgili yazı,  samsun un doğal güzellikleri nelerdir,  samsun un tarihi ile ilgili kompozisyon,  samsunun doğal güzellikleri ile ilgili yazı,  samsunun doğal güzellikleri