+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Rize Garmik Yaylası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Rize Garmik Yaylası
  Rize Garmik Yaylası

  rize-garmik-yaylas-.jpg


  Çamlıhemşin ilçesine uzaklığı 70-75 km dir.Trovit'ten başlanarak dere yatağını takip sonucunda yaylaya kolayca ulaşılabilmektedir.Bu yayla da diğer bir çok yayla gibi direk araba ulaşımı sağlanamayan bir yayladır.Trovit'e kadar otomobil sonrasında ise 2,5 saatlik bir yürüyüşle ulaşılabilen yayla, sadece piknik yapanları ve macera arayanları barındırmaktadır.Onun dışında sürekli bir yaşam ünitesi bulunmadığından doğallığını büyük ölçüde devam ettirmektedir.Çok sayıda ev kullanılamaz haldedir.

  Bu yayalanın doğal harikalarından biri ise Garmik Gölü'dür.Yayladan 45 dakikalık bir dağ tırmanışıyla buraya varılabilmektedir.Garmik'in ayrı bir güzelliği de, yayladan Elevit, Haçivanak, Trovit yaylalarıyla; Erzurum'a geçişin tadına varılmaz zevkidir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Rizeye bağlı çamlıhemşin ilçesine 70/75 km mesafede yer almaktadır. Trovitten başlayıp yolu takip ederek yaylaya ulaşılması mümkündür. Garmik yaylası piknik yapanlar ile değişiklik arayışında olanları ağırlamaktadır. Konaklama imkanı bulunmadığından doğallığını korumaktadır.
+ Yorum Gönder


rize