+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Ordu Kaplıcaları Sarmaşık Kaplıcaları (Ilıca-Fatsa) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ordu Kaplıcaları Sarmaşık Kaplıcaları (Ilıca-Fatsa)
  Ordu Kaplıcaları Sarmaşık Kaplıcaları

  sarmasik kaplica.jpg

  İlçeye 10 km. uzaklıkta, motorlu taşıt aracıyla gitme olanağı olan ve sağlık yönünden çok yararlı olduğu bugüne dek yapılagelmekte olan uygulamalarla saptanan Sarmaşık Kaplıcaları Özel İdare tarafından işletilmekle birlikte modern bir tesisin kurulmaması, barınma ve konaklama olanaklarının güçlüğü karşısında gerçek değerini bulmaktan uzak kalmıştır.

  Yapılan çözümlemelerle; berrak, renksiz, kokusuz ve hafif milki lezzetinde olduğu anlaşılan 47 santigrat derece sıcaklıkta suyun 1 lt.sinin bileşiminde 0.731 gr. Hamızı kibrit, 0.1755 gr. Klorür dö sodyum, 0.253 gr. Kalsiyum humuzu, 0.005 gr. Silis, 1.433 gr. Yeluse özünün bulunduğu saptanmıştır. Dakikada 200 lt.akar.

  Bileşimindeki çelik ve kükürtten ötürü suyun, özellikle romatizmalılar için sağlık kaynağı olduğu gerçeğini ortaya koyuyor.

  Fatsa'dan buraya sürekli ve düzenli jeep ve minibüs seferleri yapılmaktadır. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Ordu kaplıcaları sarmaşık kaplıcaları fatsada bulunmaktadır. Sarmaşık kaplıcalarının pek çok hastalığa şifa dağıttığı yapılan araştırmalar ile kesinlik kazanmış olmasına rağmen bulundukları yerde konaklama imkanının olmaması nedeni ile yeteri kadar önem kazanamamıştır.
+ Yorum Gönder


fatsa ılıca kaplıcaları,  fatsa ılıca kaplıcaları fiyatları,  fatsa kaplıcaları,  fatsa sarmasik kaplicasi,  2014 ordu fatsa ilica kaplica fiyat listesi,  fatsa sarmaşık kaplıcaları fiyatları