+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Artvin ardanuç cehennem kanyonu hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Artvin ardanuç cehennem kanyonu hakkında bilgi
  Artvin Ardanuç Cehennem Kanyonu  Vadi, Arvin’de öncelikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

  Artvin Ardanuç Cehennem Kanyonu.jpg

  Taşlı ve dik bir patikadan kanyona girildikten sonra bir kilometre kadar olan mesafede, neredeyse gökyüzünü görmek bazı noktalarda imkansızlaşıyor.

  Ülkemizin az bilinen yeri Cehennem Deresi Kanyonu, ihtişamlı yapısı ve dünyanın ender kanyonları arasında yer almasına rağmen, yeterince tanıtılamamaktadır.
  Cehennem Deresi Kanyonu, Artvin’in Ardanuç ilçesine bağlıdır. Cehennem Deresi Kanyonu ilçe merkezine 7 km uzaklığında, Artvin – Ardanuç yolunun 25. km’sindedir. Amerika’nın Arizona eyaletine bağlı bulunan Grand Canyon’dan (Büyük Kanyon) sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonudur. Maalesef yok sayılan bu doğa harikasına gitmek için yol kenarındaki küçük bir levhayı takip etmeniz gerekiyor. Turistik tesislerin bulunmadığı, yatırım yapılmadığı bu mucizevî mekâna gitmek, görmek her vatandaşımızın ufkunu açacak, nelere sahip olduğumuzun farkında olmasını sağlayacak bir adımdır.
  Cehennem Deresi Kanyonu, dağların arasında oluşmuş bir coğrafi yapıdır. Yani kanyonun en derin yeri deniz seviyesinden çok yüksektir. Kanyona gitmek istediğiniz zaman bazı taşlı ve dik patikaları takip etmeniz, tek kişinin bile zor sığacağı yollardan geçmeniz gerekiyor. Hatta bazı aralıklardan tek tek geçerken, elde bir sopa veya zil, gürültü çıkarmanız gerekiyor ki bu güzelliğin bekçiliğini yapan hayvanlar, özellikle yılanlar sizin dost olduğunuzu anlasın, zarar vermesin. Bu çetin koşullardan geçtikten sonra eşini belki de göremeyeceğiniz, Karadeniz dağlarının size sunduğu mükemmel bir doğa olayına şahit oluyorsunuz. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Artvinde bulunan cehennem kanyonu dünyadaki nadide kanyonlarından olan cehennem kanyonu pek bilinmemektedir. Artvin ardanuç ilçesi merkezine 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Cehennem kanyonu dünyanın en büyük kanyonudur.
+ Yorum Gönder


cehennem deresi kanyonu vikipedi