+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Zigana konaklama, zigana turizm merkezi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Zigana konaklama, zigana turizm merkezi








  Zigana turizm merkezi

  zigana.jpg


  Ulaşım: Gümüşhane - Trabzon yolunun 60 kilometresinde bulunan Zigana tünelini geçtikten sonra doğuya 3,5 km. stabilize yolla ulaşılır. Zigana'ya Trabzon merkezden 112 km. asfalt yolla ulaşılabilir.

  Özellikler: 2. 032 m. yükseklikteki Zigana yaylası aynı zamanda kayak merkezidir. Her türlü alt yapı hizmeti tamamlanmış durumdadır.

  Zigana, yaz aylarında çim kayağı, kış aylarında kayak turizmine elverişli ender beldelerimizden biridir. Nemli deniz iklimi ile kara iklimi arasında çok ilginç bir bölgemizdir.

  Zigana yaylasından 3 km. patika yolla ulaşılan Limli (Saranoy) gölü görülmeye değerdir. Limli gölüne araç ile Kalkanlı köyü içinde geçen 11 km. asfalt, 8 km. toprak yolla ulaşabilir. Kalkanlı köyünde, elektrik, su, PTT bulunmaktadır. Yaz kış, bakkal, kasap, manav, kır kahvesi işletilmektedir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Kayak merkezi olarak kullanıldığından, yaylada her türlü konaklama ve yeme-içme yerleri bulunmaktadır.







 2. Zahra
  Üye





  Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı bir köy olan Zigana, Antik Çağdan beri kurulmuş ve kurulduğu günden beri Ticaret yolları üzerinde önemli bir geçiş yolu olmuştur. Bu köyün de büyük ihtimalle Buradan geçen Kervanların dinlenmesi için yapılmıştır. Şimdilerde Önemli bir Turizm merkezi halin gelmiş ve önemini korumuştur.




+ Yorum Gönder


trabzon zigana,  zigana trabzon,  zigana kayak merkezi