+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Karadeniz bölgesi demiryolu ve ulaşım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Karadeniz bölgesi demiryolu ve ulaşım
  Karadeniz bölgesi demiryolu ve ulaşım
  karadeniz bölgesi demiryolu ve ulaşım.jpg

  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Kalkınma Kurulu Başkanı ve Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hilmi Erdoğan Yayla, Tirebolu-Trabzon güzergahında taşımacılık yapan bir dolmuşu kullanarak Doğu Karadeniz Bölgesi’nin demiryolu ve ulaştırma potansiyellerini inceledi.

  Hayata geçirilmesi planlanan Erzincan-GümüşhaneTirebolu-Trabzon Demiryolu Projesi’nin bölge içi gelişmişlik farklılıklarının azaltılması için önemli bir adım olacağını belirten Yrd. Doç. Dr. Hilmi Erdoğan Yayla “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu olarak ilk toplantımızdan beri Doğu Karadeniz Bölgesi’nin sürdürülebilir kalkınması açısından bölgedeki ulaştırma kombinasyonunun çeşitlendirilmesinin önemine vurgu yapmıştık. Tirebolu-Trabzon güzergahında yaptığımız inceleme sonucunda Tirebolu’dan bölgenin merkezi konumunda olan Trabzon’a kolay ulaşımın sağlanmasının, etkileyeceği nüfus ve sağlayacağı ekonomik potansiyeller açısından bölgenin sosyal ve ekonomik olarak kalkınmasına olumlu katkılar yapabileceğine bir defa daha tanık olduk” dedi.
  Tirebolu-Trabzon demiryolu güzergahının Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ticaret ve sanayi hayatını canlandırılmasının yanında sosyal yaşam standartlarının da yükseltilebilmesi sonucunu doğurabileceğine değinen Yayla “İncelememiz esnasında toplu taşımacılık sektörünün yerel aktörleri ile sektörün sorunları ve potansiyellerini hakkında fikir alış verişinde bulunduk. Sosyal kalkınmanın itici güçlerinden bir tanesi olan toplu taşımacılık sektörünü önümüzdeki dönemde Kalkınma Kurulu’nun gündemine getirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.
  Yerel Haberler ALINTI 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Karadeniz bölgesi demir yolu çok iyi gelişmiştir dağlık alan olmasına rağmen gene de çok iyi bir şekil de ilerlemektedir kara deniz bölgemiz en çok gelişen bölgelerden bir tanesidir.
+ Yorum Gönder